Otevřít panel přihlášení
sdílej
HOTEL WESTERN
Pondělí, 11 Prosinec 2006 12:34   
Objednávky – telefon na majitele: + 420 774 009 061
INTERNETOVÉ STRÁNKY: www.hotel-western.com

HOTEL WESTERN


OBLAST LIPENSKO – NEJKOMPLEXNĚJŠÍ VYŽITÍ V ČR PO CELÝ ROK PRO KLIENTY S ROZLIČNÝM POHLEDEM NA VYPLNĚNÍ VÍKENDOVÉHO VOLNA ČI DOVOLÉNÉ.
(PRO FIRMY, SKUPINY, RODINY A MOTORKÁŘE (MOTORKÁŘI VÍTÁNI!!!!))

HOTEL Western pochází z bývalého majetku Ministerstva zahraničních věcí – určen pouze pro zahraniční VIP klienty a politiky v dobách před rokem 1989, kdy údržbu v minulosti obhospodařovala sekce Ministerstva vnitra, jelikož v pohraničním pásmu se mohli pohybovat jen prominentní lidé.Hotel Western se nachází na JZ straně Lipenského jezera vzdáleného 350 m od nejbližší veřejné pláže na Lipenském jezeru. Z hotelu Western se dostanete po 4 km na motorizovaný přechod s Rakouskem, kdy komunikace k přechodu vede přímo v těsné blízkosti u hotelu Western. Pozemek patřící k tomuto hotelu je 9034m2, kdy zastavěná plocha hotelu činí 1800m2. Hotel prošel celkovou rekonstrukcí cca.do roku 2003. Restaurace je plně klimatizovaná a pojme 150 strávníků. Hotel čítá k dnešnímu dni 30 apartmentů s vlastním sociálním zázemím, kde se je možno ubytovat 126 hostů, Z uvedených 30 apartmentů jsou čtyři velké apartmenty (30 osob), které mohou využívat i tělesně postižení občané, lidé s pohybovými problé
my.Tyto apartmenty jsou bezbariérové s bezbariérovým vstupem do hotelu. Ostatní apartmenty jsou děleny dle velikosti na 2 – lůžkové, 3 – lůžkové, 4 – lůžkové, 5 – lůžkové, 6 – lůžkové, 7 – lůžkové a 8 – lůžkové. Hotel Western se nachází polohově v panenské přírodě Šumavského národního parku.V těsné blízkosti hotelu Western je přístupný les k procházkám, turistice, jízdě na kole či koni, sbírání lesních plodů.Dalšími možnostmi vyžití je:

POZNÁVACÍ VÝLETY A KULTURNĚ-SPOLEČENSKÉ AKCE:
Zajistíme-celodenní rodinný výlet – ZOO Ohrada, hora Kleť… (pohladíte si spousty zvířátek a skrze největší teleskop v Čechách se podíváte na sluníčko a rozhlédnete se po Šumavě z prastaré kamenné rozhledny);
Zajistíme-plavbu na Rožmberk –(raftem z Vyššího Brodu na hodokvas na hradě Rožmberk, po připlutí přímo pod hrad Rožmberk poctíte návštěvou v hradních komnatách,připijete si vínem a sklouznete do středověké mučírny, a komu se podaří uniknout,bude odměněn skutečnou šlechtickou hostinou, kterou vám pán hradu přichystá.);
Zajistíme-prohlídku Českého Krumlova, UNESCO, historie, sklárna, muzeum…. (Během večera poznáte kouzlo města, které se jako památka UNESCO řadí mezi nejkrásnější historická města světa.Průvodce vás seznámí s jeho historií, pověstmi a pozoruhodnostmi.Ve sklárně si vyzkoušíte výrobu skla a navštívíte muzeum dle vašeho přání(útrpného práva, voskových figurín, loutek.))
Zajistíme-National Geografic – výstavu – (Slavné expedice 20.století; Medailon J.Hanzelky a M.Zikmunda)
Zajistíme-Krumlovskou inspiraci – (výstava maňásků vč. Spejbla a Hurvínka)
Zajistíme-shlednutí-strašidelné pověsti města České Budějovice – (Zveme vás na noční hrané povídky……….)
Zajistíme-návštěvu-Egon Schiele art centrum – výstava Eva Prokopcová(obrazy,kresby,instalace); Ernst Scheidegger (fotografie z ateliéru Alberta Giacomettiho); Geoffrey Henrdriks (instalace);
Zajistíme-Exkurzi-vodní elektrárna Lipno (unikátní technické dílo ukryté 160m pod povrchem. Hystorie,výstavba a další zajímavosti s odborným výkladem)
Zajistíme-prohlídku kláštera Vyšší Brod (jedna z nekvětších památek naší české historie)
Zajistíme-prohlídku Poštovního muzea Vyšší Brod – (pošta v proměnách od 16.století po současnost, největší sbírka historických vozů a kočárů v ČR, poštovní schránky, štítky, pokladny, stejnokroje, mapy, korespondence, obrazy, výplatní a orážecí stroje, telegraf, telefon, poštovní známky.)
A další nepřeberné možnosti kulturně-společenských akcí z oblasti Českobudějovicka a Českokrumlovska.

NORDIC WALKING:

Medvědí stezka – cesta posetá bludnými kameny nejkrásnější Šumavskou stezkou.Pod Jelením Jezírkem se posilníte na cestu zpět.
Vítkův Kámen – Nejkrásnější výhled na Šumavu ze středověké zříceniny, kde můžeme i dále vidět Lipno, Alpy, Boubín, atd..Seznámíte se s historií hradu a kraje a občerstvíte se v horské tůňce.
Cikánský vrch – Trasa pro nenáročné, pozoruhodné skalní útvary a krásný výhled na Lipno

OUTDOOROVÉ AKTIVITY:

Zajistíme-vyjížďky na koních s grilováním – louky, lesy a tichá krajina z koňského hřbetu.Pro začátečníky a pokročilé
Zajistíme-jízda koní v ohradě – seznámení s koňmi pro děti a dospělé.Krátká projížďka na koňském hřbetu pro malé princezny a rytíře, či úplné začátečníky.
Zajistíme-terénní čtyřkolky – jízda na plně automatické čtyřkolce pod odborným dohledem, pro muže, ženy, dívky, chlapce, i děti.
Zajistíme-půjčení kanoe/raftu –Zapůjčení dvoumístné kanoe či šestimístného raftu pro daný úsek, pádla, barel, vesty, základní info. a mapa sjížděného úseku. Odvoz lodí a osob na místo startu.
Zajistíme-půjčení plachetnice: půjčení 7dmy plachetnic z toho tří kajutových,na většinu nepotřebujete průkaz VMP(Vůdce Malého Plavidla).
Dále je možnost zapůjčení šlapadla, vodní kola, veslice, mořské kajaky, a to sedm dní v týdnu.
Zajistíme půjčení horských a trekinkových kol
Zajistíme vám trasy pro vyžití na kole- přesná instruktáž tras pro vaší potřebu
Zajistíme vám trasy pro turistické vyžití- přesná instruktáž tras pro vaší potřebu
Zajistíme-horolezecké vyžití– Nedaleká skaliska jsou vhodná pro sportovní vyžití začátečníků i skušených horolezců.Nabízíme vám dobrodružství, při kterém vám stoupne hladina adrenalinu.Zkušený instruktor bude dohlížet na vaší bezpečnost.Při horolezectví je vhodné mít od 8smého věku stáří až po 17náctý věk stáří účast zákonného zástupce.
Zajistíme-střelbu z ostrých zbraní – nabízíme vám jedinečnou možnost, vyzkoušet si střelbu z policejní zbraně, kalašnikova či malorážky, pod vedením instruktora v prostorách střelnice.
Zajistíme-paintball – Dobrodružná a bezpečná simulace boje vám zvedne hladinu adrenalinu.Velikost a síla nejsou tak důležité, jako rozhodnost a inteligence.Jakmile se naplníte adrenalinem, není úniku, nadšeně propadnete hře.
Zajistíme-turistické vyžití na sněžnicích, v katastru Lipenska (ani turismus nemusí skončit hlubokým sněhem)
Zajistíme-vyžití na běžkařských tratích, bobové dráze a v lyžařském areálu v katastru Lipenska
Zajistíme vyžití v lyžařského areálu v katastru Kramolín
Možnost využití běžkařských drah v příhraničním pásmu s Rakouskema nebo lyžařského areálu v katastru Hochficht (Rakousko) - poskytneme vám mapy a instrukce, jak se do daného prostoru dostanete, či pro skupiny jsme schopni zajistit ski-bus)VŠECHNY AREÁLY PRO ZIMNÍ SPORTY JSOU VZDÁNENY POUZE NĚKOLIK DESÍTEK MINUT OD HOTELU WESTERN.

ŠUMAVA Z OBLOHY:

Zajistíme-tandemové seskoky: nemusíte mít speciální výcvik, stačí mít jen touhu po dobrodružství a můžete prožít jedinečný volný pád ve dvousetkilometrové rychlosti a po otevření padáku se budete volně snášet jako pták.Během seskoku jste připoutáni k tandem-pilotovi!!Jsou používány výhradně padáky od předních světových výrobců, kdy i tandem-pilot používá zabezpečovací přístroj pro záložní padák.
Zajistíme-vyhlídkový let letadlem: Nádhery Šumavy se zkušeným pilotem – tj. poznáte Šumavu z ptačí perspektivy, přeletíte nad zámkem Hluboká, Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem a přehradou Lipno.Takový zážitek ve vás zanechá hluboké vzpomínky, na vaší dovolenou.
Zajistíme-vyhlídkový let balónem: Jak se říká-je to toulka po nebi, horkovzdušným balónem vás vyneseme do oblaků, ale zároveň se budete dotýkat špiček stromů a klidně pozorovat život pod vámi.Balón letí stejnou rychlostí jako vítr, tudíž v koši nefouká a je tam o něco málo tepleji než na zemi. Fotoaparáty, dalekohledy, kamery povoleny.
Zajistíme-let balonem nahoru a dolu: Balon upoutaný na laně vás bezpečně vyzdvihne do výšky několika desítek metrů.Na chvilku se zastavíte ve vzduchu, budete pozorovat svět pod vámi, uděláte si fotku z vaší dovolené, kde jste byli ubytováni a snesete se zase na místo startu, a to vše za asistence zkušeného pilota balónu. Věková hranice není omezena, děti se mohou zúčastnit bez souhlasu rodičů, jelikož celý proces připomíná spíše činnost luxusního výtahu.
V blízkosti hotelu je také fotbalové hřiště s anglickým trávníkem, s návazností na tenisové kurty, které mohou klienti hotelu Western využívat za podmínek ceníku stanoveného k pronájmu. V zadním traktu pozemku se nachází altánové posezení s tábořištěm či grilováním.Je možnost navštěvovat golfovou školu, golfové hřiště, půjčit si loďku na rybaření, či projížďku po Lipenském jezeře, výlet parníkem po Lipenském Jezeře, letecká prohlídka Šumavského národního parku a Lipenska. Dále je možné v zimní sezóně navštěvovat lyžařský areál Lipno vzdálen 5km od hotelu s bobovou dráhou, dále lyžařský areál Kramolín, který je od hotelu vzdálen 5 kilometrů , lyžařský areál Hochficht (Rakousko), který je od hotelu vzdálen 30 km a lyžařský areál Sternstein vzdálený od hotelu 15km (tyto dvě poslední nabídky jsou nejvíce využívany, kdy hoteloví hosté jsou levně ubytováni (proti cenám v Rakousku) na hotelu Robinsonka a vyjíždějí na lyžování do Rakouska.Pro skupiny je možnost objednání sky-busu.).
Vynikající vyžití pro běžkaře.

HOTEL WESTERN POSLOUŽÍ:
RODINÝM DOVOLENÝM ČI VÍKENDŮM ZA KULTURNÍM, SPOLEČENSKÝM A SPORTOVNÍM VYŽITÍ, PRO MOTORKÁŘSKÉ SETKÁNÍ – ROCKOVÉ KONCERTY.

RODINÝM A FIREMNÍM OSLAVÁM (NAROZENINY, VÝROČÍ, SVATBY, atd.)

FIRMÁM KE ŠKOLENÍM, STMELOVACÍM FIREMNÍM AKCÍM, SEMINÁŘŮM atd.

SPORTOVCŮM PRO SPORTOVNÍ VYŽITÍ ČI K SOUSTŘEDĚNÍ

SPORTOVNÍM RYBÁŘŮM

HENDIKEPOVANÝM OBČANŮM

VŠEM OBČANŮM A SKUPINÁM SE ZÁJMEM O STRÁVENÝ VOLNÝ ČAS V OBLASTI S PANNENSKOU PŘÍRODOU, BEZ VĚTŠÍCH VLIVŮ CIVILIZACE.

V hotelu Western provozujeme:

1. Bar – prodej pivních speciálů a piva, alkoholických a nealkoholických nápojů v prostředí baru s poslechem reprodukované rockové hudby a s možností tance. (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ, NEMÁ LI KLIENT OBJEDNÁNO JINAK)

2. Restaurace – provoz zaměřený prodej piva a pivních speciálů, alkoholických i nealkoholických nápojů s občerstvením a podáváním hotových jídel a minutkových jídel a specialit v reprezentativním prostředí.(kapacita 150 strávníků) (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ, NEMÁ LI KLIENT OBJEDNÁNO JINAK)

3. Kuchyň – příprava hotových jídel a minutkových jídel,pohárů, předkrmů

4. Herna – provoz zaměřený pro nehazardní hráče - nehazardní hry s možností občerstvení. (PLACENO V POPLATKU ZA UBYTOVÁNÍ)

5. Stolní tenis (PLACENO V POPLATKU ZA UBYTOVÁNÍ)

6. Taneční sál – provoz zaměřený pro děti , dospělé, v době horšího počasí možnost využití jako tělocvična pro kolektivní sporty, semináře, školící místnost, atd.. (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

7. Ubytovací část – 30 apartamentů užívaných k ubytovací činnosti hotelového typu o kapacitě 126 míst

8. Kadeřnický salon – poskytování kadeřnických služeb – péče o vlasy pro děti, ženy, muže na vysoké úrovni (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

9. Nails art salon – poskytování nail art služeb – péče o ruce pro ženy, muže na vysoké úrovni (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

10. Masážní salon - poskytování masážních služeb - technik neerotického charakteru – péče o tělo pro děti, ženy, muže na vysoké úrovni (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

11. Americké opalovací nástřiky pro společenské akce a běžné dny. Jedná se o nejzdravější opalování . Bez sluníčka a solária, jedna kůra vydá intenzitu opálení jako při návštěvě 8-smy solárií, ale nejste vystavěni UV záření a tak předcházíte rakovině kůže a stárnutí pokožky. (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

12. Solárium - poskytování opalovacích služeb – péče o kůži pro, ženy, muže na vysoké úrovni (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)


13. Infra sauna - poskytování infra-sauna – suchá sauna, která je pro astmatiky, kardiaky,atd. – péče o tělo, změkčení vaziva, ztráta hmotnosti, odplavení zplodin látkové výměny, snížení krevního tlaku , zvýšení látkové výměny, psychická relaxace, uvolnění dýchání pro děti, ženy, muže (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

14. Sauna klasická - poskytování vlhké párové sauny, sloužící pro – péče o tělo, změkčení vaziva, ztráta hmotnosti, odplavení zplodin látkové výměny, snížení krevního tlaku , zvýšení látkové výměny, psychická relaxace, uvolnění dýchání pro děti, ženy, muže (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

15. Vnitřní bazén - možnost využití k osvěžení po sauně, cvičení pro pohybové disfunkce, plavání, uvolnění těla aqua cvičením, koupání pro děti (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

16. Půjčovna loďek pro hotelové hosty – pro projížďky či hosty s rybářským zaměřením (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

17. Půjčovna kol – pro hotelové hosty se zájmem o cyklo-turistiku (PLATBA MIMO POPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ)

18. Úschovna kol a lyží (PLACENO V POPLATKU ZA UBYTOVÁNÍ)
19. Soukromé parkoviště pro motorky s kamerovým dohledem