Otevřít panel přihlášení
sdílej
14. Motosraz Howling, Ovčáry
Napsal uživatel Meggy    Pondělí, 27 Červenec 2009 15:06   

Howling 2009

Takže 14. ročník motosrazu Howling je za námi.. Pro změnu nevím čím tenhle článek začít ;o)) Poslední dobou jsou pro mě ty srazy náročnější a náročnější.. ;o)) Buď stárnu, nic moc už nevydržim anebo by se mělo pondělí zrušit ;o))

Radši snad ani nebudu rozebírat co jsem kde dělala ve čtvrtek i když to svým způsobem se srazem souviselo, ale oficiálně jsem do Ovčár vyrazila v pátek odpoledne ;o))) Nevím jak u Vás, ale tady u nás byla ve čtvrtek naprosto "luxusní" bouřka, která málem vypadala na konec světa..;o(( Takže když jsem se v pátek balila k  odjezdu, snad jsem se i modlila ať se to počasí umoudří a nic takového jako ve čtvrtek už nepřijde.. Stejné obavy mělo asi více lidí, protože v pátek účast na sraze nebyla zas až taková.. Je to škoda, protože počasí už bylo celkem v klidu a pohodě. Je fakt, že příjezdovka do campu vypadala ještě ve čtvrtek večer jako jedno velké bahnité jezero (mé boty na něj s láskou vzpomínají do teď) ;o)), nicméně v pátek byla cesta zasypána kamínkama a projíždět dovnitř a ven se dalo naprosto v klidu.

Z pátečního programu kapelek si momentálně vybavuji asi jen dívčí kapelu K2, jelikož jsem mnoho času u podia nestrávila ;o))) Ale holky hrály moc pěkně, protože mě to k tomu podiu vytáhlo;o)) Pátek byl pro mě takový divočejší, ale co by člověk pro kamarády neudělal... ;o))

O sobotním programu bych už snad mohla napsat více, i když mám opět mezery.. ne že bych někde ležela v alkoholovém opojení, ale to je tak, když si člověk musí odskočit třeba do Neratovic na pohotovost apod. ;o)) V sobotu tedy nejdříve na plac nastoupili psovodi s jejich čtyřnohými Pit Bully a ukazkámi nácviku obran. Na to, že tam měli vcelku mladé psy, tak ukázky byly fakt pěkné. Škoda, že jsem tam neměla svojí smečku. To je pořád samý motosraz anebo vyjížďka, aby měl člověk o čem pro Vás psát a na cvičáku mě neviděli už ani nepamatuji ;o)))))

Po Pit Bull show bylo možné jet na vyjížďku, ze které se tuším během chvíle vrátili (počasí bylo zásadně proti motorkářům). Někteří z nás jsme ale místo vyjížďky vyráželi do Ovčárského Ski Clubu podívat se na vodní lyžování, které si tam měl za poplatek 35 kč/min. možnost vyzkoušet každý. Sice ani tam nás počasí nevynechalo ze svých dešťových a větrných hrátek, ale cca po 20 min. se zase umoudřilo a nic nebránilo tomu, aby jsme se 2,5 hoďky smáli těm luxusním kreacím, které byli občas k vidění ;o)) Ne, že bychom my divačky byly tak škodolibé (možná trošku), ale panovala tam opravdu více než veselá nálada ;o))

Po návratu z vodního lyžování už byl zase v plném proudu program v campu, kde probíhala další část Pit Bull Show. Tentokrát už to nebyl nácvik obran, ale tahání čtyřkolky pit bullem. Tady bych asi jen konstatovala, že já být tím psem tak bych některé jedince za ty jejich řeči asi s chutí kousla do té části těla, na které se obvykle sedí ;o)) Anebo bych tu čtyřkolku zapřáhla za ně ;o))

Pejsani byli totiž vážně šikovní.

Později jsem si tedy musela odskočit na tu pohotovost jak jsem s již zmínila, takže tady mám nějaké ty mezery v programu, ale po mém návratu zrovna probíhalo losování o ceny. Letos se mi tedy pro změnu, už třetí rok po sobě zase výhra úspěšně vyhla, ale třeba budu mít štěstí v něčem jiném ;o))

Další částí odpoledního programu byla soutěž ve slalomu na kole. Ovšem ne na ledajakém kole.. Někteří z Vás znáte například soutěž ve fichtlech, která patří mezi nejoblíbenější na srazu FOE ve Veltrusech.. Dave by Vám mohl vyprávět.. ;o)) Na fotce vidíte nejen to, že kolo nevypadá jako normální, ale ani se normálně řídit nedá. Řidítka zatáčí přesně na opačnou stranu, než jak je tomu člověk z klasického kola či motorky zvyklý ;o)) Pár lidí tedy mělo letecký den, ale někteří to zvládli celkem obstojně ;o))

Po soutěžích přišly opět na řadu kapelky, tentokrát bych třeba zmínila poměrně známou kapelku Mr.Pig a zábava byla v plném proudu...;o)) V neděli ráno už to tak veselé nebylo.. Bylo na čase se probrat, zabalit stany a vyrazit k domovu. Po nedělním ranním deštíku to balení stanů nic moc, ale co se dalo dělat ;o)) Musím říct, že já osobně jsem byla úplně kantáre a mé myšlenky se týkaly toho, jestli zas posvištim do špitálu anebo jestli se nemám nechat někde rovnou zahrabat ;o))) Já řikám pořád, že nesnášim vosy a jejich žihadla.. ;o((

Nemilým překvapením byla při odjezdu ze srazu PČR, která obšancovala silnici v obou směrech odjezdu a neváhala provádět dechové kontroly. Ti kteří nebyli s tím balením takové brzdy jako já se kontrole nevyhli.. Anebo ti, kteří stihli sraz opustit poměrně brzy ráno.. Ne, že bych něco měla proti práci policistů, ale myslím, že když už na tohle uvolnili dvě hlídky, že by možná bylo pro příště lepším řešením tuto kontrolu pojmout jako preventivní akci.. Což by znamenalo třeba to, že by stáli u výjezdu ze srazu (tak to dělají na spoustě jiných akcí), kde by dávali dýchnout a kdo by nějaký ten "zbytkáč" měl by tam prostě musel zůstat déle (jednoduše je jinde nenechali vůbec vyjet z místa srazu). Rozhodně by to bylo pro spoustu motorkářů přijatelnější, než ten fakt, že vyrazí s vědomím, že už je "čistý" a za jeho omyl hned zaplatí mimo jiné tím, že zůstane bez ŘP.. Nejsem rozhodně zastáncem alkoholu za volantem či řidítky, ale myslím si, že kdyby tato kontrola probíhala formou prevence tak by to také nebylo od věci, když už tedy.. Myslím, že spousta lidí by uvítalo možnost, si dechovou zkoušku ráno zkusit "na nečisto"...

Shrnula bych to asi tím, že počasí nebylo tak děsné jak se zprvu mohlo zdát, takže já rozhodně své účasti nelituji. Program srazu byl v pohodě, za cenu vstupného 200 kč/víkend jste mohli vyhrát při slosování nějaké ty ceny, když zrovna bylo hezky tak hned po ruce bylo Ovčárské jezero... Domů to bylo přeci jen kousek, takže jsem vyjímečně po sraze stihla i spoustu dalších věcí ;o)))

Info na www.pitbulls-mc.cz , myslím že fotky tam časem budou taky ;o))

Meggy

ps: s galerkou tentokrát nevim.. ještě si to rozmyslím ;o))

 Komentáře (0)Add Comment
Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy