Otevřít panel přihlášení
sdílej
XI.Zahájení motocyklové sezony, Poděbrady
Napsal uživatel Meggy    Neděle, 05 Duben 2009 18:30   

XI. Zahájení motocyklové sezony Poděbrady, 4.4.2009

Jízda Praha - Poděbrady

 Již několik let je zvykem, že lidé z Harley Davidson Praha pořádají první dubnovou sobotu zahajovací jízdu Praha - Poděbrady. Ani letos tomu nebylo jinak. Místo pro shromáždění motorkářů, kteří se chtěli jízdy zúčastnit bylo u čerpací stanice BENZINA na dálnici Praha - Hradec Králové. Plánovaný odjezd byl v 11:15 hod.

Na místo shromáždění jsme vyrazili s Tůžou. Dorazili jsme krátce před 11 hod. a Benzina už praskala ve švech.. I tak jsme se ještě vešli do jejích prostor, narozdíl od spousty dalších, kteří dorazili po nás. Ti, kteří dorazili později už po většinou zůstávali i s motorkami v odstavném pruhu na dálnici.

Cca v 11:20 hod. přišel až sem k nám dopravní policista, aby nám sdělil tu "radostnou" zprávu, že kolona začala odjíždět už v 11 hod. a ať také odjedeme. Nikdo z nás netušil co se děje na druhé straně Benziny, tudíž se stále čekalo na nějaký pokyn, kterého jsme se bohužel dočkali až od tohoto policisty. Začali jsme tedy také hromadně odjíždět, ale jak jsme se dozvěděli od městského policisty v Poděbradech, přijeli jsme z Prahy již jako druhá (také dost velká) a samostatná kolona. Cestou se nám do kolony pořád pletla auta o průjezdech křižovatkami radši ani nemluvím.. Tento odjezd od Benziny se pořadatelsky trochu nezdařil..

Cesta této koloně trvala asi hodinu do Poděbrad. Nebylo to tak zlé, jak jsem se obávala při tak velikém počtu motorek. Motorkáři (alespoň tedy v té části kolony, kde jsme jeli my) se chovali slušně a snažili se i o udržení cik - cak formace. Problém nastal až ve chvíli, kdy jsme se přiblížili kousek před Poděbrady. Tam už se kolona začínala zastavovat a popojíždět pomalu. Jakmile se vjelo na kraj Poděbrad, začalo trápení motorů.. Jelikož zrovna v ten den konečně svítilo sluníčko a mělo i sílu, bylo popojíždění po půl metru v tomhle teple opravdovým utrpením. Motory se přehřívaly, mnozí museli své motorky začít odstavovat ještě před vejzdem do centra města. Já už jsem také začínala být značně nervózní, protože na Báwu nemám teploměr, taže jsem netušila, jak moc se blížím nebo neblížím k tomu, abych motor uvařila. Bohužel nebyla už možnost, jak se z kolony dostat, protože stála a já byla "zabarikádovaná" u pravého okraje silnice a na chodník mezi lidi bych nevjela.. Horko bylo nejen Báwu, ale i mě. Přeci jen teplota vzduchu byla asi 20° Celsia. Jakmile tedy kolona začala zase popojíždět tak jsem to vzala hned na první možnou odbočku ve městě a našla místo na zaparkování pod stromem. Tůžovi už se u jeho XJR z motoru doslova kouřilo. Báwo se tvářilo, že je v pohodě, ale myslím, že kdybychom mu hodili na motor flákotu masa, ve vteřině by z ní zbyl jen škvarek.. Já i Tůža jsme na tom byli podobně, bylo nám horko, měli jsme žízeň...

Mezitím co my už jsme se vydýchávali ve stínu, stále ještě dojížděla kolona z Prahy.. Jakmile nám alespoň lehce vychladli Báwo a XJRo, zamkl je Tůža k sobě a vyrazili jsme na kolonádu, kde bylo centrum veškerého dění. Motorky se parkovaly opravdu všude kde se dalo, kde byl sebemenší kousek místa (ale i tam kde ten kousek nebyl) a k vidění byly snad veškeré značky motorek.

Krom spousty krásných motorek byl na kolonádě opravdu velký nával (viz. foto výše). Někoho tam najít byl opravdu zázrak;o) Prošli jsme si kolonádu až na konec (i když já to chtěla vzdát už v půlce). Potom jsem až tak nelitovala, protože některé "kousky" HD opravdu člověk nevidí každý den.

A jak bych to shrnula na závěr? Po sobotní zkušenosti vím, že kolonu z Prahy si už víckrát nedám. Přímo z Prahy jsem to jela poprvé a současně i naposledy. Opravdu je lepší dojet si přímo do Poděbrad a pokud možno s předstihem, protože přeci jen si myslím, že nikdo z nás netouží po tom, aby tu svou jednostopou lásku uvařil jak brambory (teda to je špatné přirovnání, moje Brambora se naštěstí neuvařila) ;o)). Počasí bylo krásné a abych jen neremcala a nekritizovala tak i to procesí na kolonádě se vydržet dalo, protože ty davy lidí zase kompenzoval pohled na ty krásné stroje, kterých byly plné Poděbrady ;o))

Meggy

 Fotky na rajčeti

Komentáře (0)Add Comment
Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy