Otevřít panel přihlášení
sdílej
Cestování za zimou aneb výlet na Ještěd
Napsal uživatel Meggy    Sobota, 13 Září 2008 22:14   

jested_zm.jpgVyprávění o dnešní cestě na Ještěd, aneb nasaďte si kulicha ;o))


 

Cestování za zimou aneb
výlet na Ještěd

13.9.2008

Jak už to u mě bývá zvykem tak víkend co víkend v září mám většinou plný. V těchto mých plných víkendech se ale našel jeden volný a tak nastala otázka - co s ním?

Kdo mě zná tak ví, že ráda a často jezdím do Jizerských hor, Liberce a okolí. Ať už kvůli menšímu provozu či klikatým cestám s pěkným povrchem. Asi rok mě lákala cesta na Ještěd, jenže než jsem se rozhoupala tak už byla zima a to znamenalo vzít si sebou lyže a motorku nechat doma v garáži, což už zase není ono. A tak jsem si řekla, že letos už bych se opravdu měla k této cestě dokopat..

Ve středu padlo rozhodnutí, že další z motovýletů bude cesta právě na Ještěd. Jenže jak naschvál se na nás meteorologové s rosničkami domluvili (vím, že za to nemůžou) a teplé zářijové dny byly rázem fuč... tedy naštěstí nezačalo pršet, ale teplota vzduchu také nebyla zrovna na kraťasy a tričko.

Přišla otázka s kým vyrazit. Na některé lidi to bylo moc pozdě oznámeno, někdo byl v práci, další někde jinde a tak jsme nakonec zbyli pouze dva, já a Adam.

 monster_bawo.jpg

Vzhledem k tomuto počtu, jsme posunuli čas výjezdu z původně plánovaných 12:00 na 12:30 a v klídku jsme vyrazili směr Mělník, kde jsem dotankovala Báwo.

Beze spěchu jsme projeli přes Kokořínský Důl, Dubou, Doksy a v Mimoni jsme udělali první zastávku na protažení, protože za prvé nebylo zrovna teplo a za druhé Adamův Monster není zas tak úplně cestovní a malé protažení kostrče nebylo na škodu;o)

Po pauze v Mimoni jsme pokračovali klasicky přes Jablonné v Podještědí do Liberce a tam jsme se snažili najít cestu na Ještěd. Musím uznat, že cesta k Ještědu byla opravdu dobře značená, takže nějaké to bloudění se nekonalo, což je v mém případě (a obzvlášť v Liberci) překvapující;o)

Než jsme začali stoupat pomalu a jistě nahoru, tak jsme si zastavili ještě dole pod Ještědem, abychom udělali nějaké ty fotky a pak už hurá nahoru do výšky 1012 m n.m..

jested_z_dalky.jpg 

Cestou jsme potkali nějaký cyklistický závod, ale cesta byla pěkná a široká takže nebyl problém s tím, abychom projeli všude plynule. Abych to upřesnila – většina cesty byla pěkná a široká, ale čím blíže k Ještědu, tím byla cesta o něco horší a hlavně užší. Takže právě ten poslední kousek byl trochu únavný, protože jsme dojeli auto a jelikož bylo poněkud větších rozměrů tak se už tak hladce jako my neprotahovalo mezi chodci, co nebyli liní na ten Ještěd dojít pěšky ;o)

park_motorky.jpgPřímo nahoře pod Ještědem nás nahnal „parkmistr“ kamsi úzkou uličkou, kde parkovaly pouze a jen motorky. Parkoviště dobré, ale ten ledový vítr tam nic moc. Adam si sundal helmu a hned v tu chvíli začal skučet, že si měl vzít sebou kulicha.. s čímž jsem musela jen souhlasit a odmítala jsem si helmu z hlavy sundavat. Jenže chodit celou dobu s helmou na hlavě by asi nebylo nic moc a tak jsem si jí také sundala a ihned jsem měla pocit, že mám na uších nísto náušnic rampouchy ;o) To mi ovšem nebránilo v tom, abych vyndala foťák a začala fotit výhled, který byl dnes opravdu super!

vyhled1.jpg 

Nejdřív jsme si tam procházeli všechny možné vyhlídky, ale vítr byl opravdu neúprosný, my docela zmrzlí, tak jsme se šli ohřát do místního bufetu.

Jak jindy nesnáším jakékoliv fronty tak tady jsem byla naopak ráda, že můžu být v teple a v té frontě stát ;o)
 jested.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když jsme se ohřáli stali se z nás opět hrdinové, které nějaký severní vítr nemůže rozházet a šli jsme ven posedět, pokecat,pokochat se výhledem a také něco nafotit ;o) Mezitím jsem psala mému kamarádovi Cwokeovi z Liberce, který se původně tvářil jakože by za námi nahoru dorazil, ale jelikož čas plynul a on pořád nikde a my měli stále silnější pocit, že dřív než on dorazí, tak my zapadáme sněhem, rozhodli jsme se sjet zpátky dolů do Liberce ;o)

fazer_monst_bawo.jpg 

Tam jsme se ho tedy dočkali, pokecali jsme a přišla otázka kudy domů... Přeci jen se pomalu, ale jistě začal blížit podvečer a jak jsem se zmínila již několikrát, tak i když slunce svítilo, nehřálo tolik jak bychom si přáli;o) Vcelku jednohlasně a rychle jsme se rozhodli, že cesta domů vyjímečně nebude „zadem“,ale po dálnici a musím se přiznat, že jsem toho nelitovala.

Cestou jsme zastavili jen v Mladé Boleslavi, aby Adam mohl dotankovat Monstera. Vzhledem k tomu, že každý jsme měli namířeno jinam jsme se v Mladé Boleslavi i rozloučili a pádili jsme domů.

Já jsem se po příjezdu domů opět přesvědčila v tom, že ten Němec co mi pořád schovává ty věci to poslední dobou začíná přehánět..;o)) V Mladé Boleslavi u benzínky jsem si totiž do kapsy strčila klíče od vrat, od garáže a od domu... Jenže když jsem přijela do garáže (naštěstí byl venku táta takže bylo všude otevřeno), zjistila jsem, že někde cestou po dálnici jsem ty klíče ztratila.. Docela mě mrzela ta památeční klíčenka.. Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem vyndala z kufru tašku s věcmi a u čirého plexiskla byla zamotaná klíčenka i s klíčema a navíc Adamovy turistické známky, které si měl ode mě vzít;o))

Měla jsem opravdu radost, že ten Němec (jak on se jmenuje??Alzheimer?),neschovává ty věci jenom mě, ale i lidem podstaně mladším, viď Adame? ;o) )

 

Dnešní výlet bych shrnula jedním slovem „Super!!!“.Sice nebylo zrovna teplo (podzim se začíná hlásit o slovo), ale slunce svítilo, silnice byly suché,nebe bez mráčku, výhled z Ještědu úplně úžasný a navíc byla i sranda;o))!!

Teď nezbývá než jen doufat, že těch slunečných dnů nebude tak rychle ubývat a že ještě nějakou tu cestu letos stihneme a že se sejdeme ve větším počtu ;o)

 

ps: tento článek je prvním, který sem sama vkládám, takže prosím o trpělivost, asi to nebude úplně ono ;o)) Berte to s nadhledem a také jako můj pokus, jak vyzrát nad editorem;o))

Meggy;o))

 

Fotečky z výletu najdete tady 

Komentáře (0)Add Comment
Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy