Otevřít panel přihlášení
sdílej
Jak jsem se zúčastnila focení u ČMN
Napsal uživatel Markétka    Čtvrtek, 10 Červenec 2008 22:41   

cmn_neutralni_3.jpg

Včera jsem měla úžasnou možnost zúčastnit se toho, když šest členů redakce ČMN vyrazilo na focení a točení motorek. A můžu říct, že to byl nádherný zážitek, který jsem si celou dobu parádně užívala.

 

 

 

    Někdy po poledni jsme vyráželi od ČMN. V předstihu vyjela dodávka s dvoučlenným osazenstvem, která vezla techniku. Já jela s Kubou na Multistradě, David jel na Monstrovi, Myšák na Versysu a Petr na ER-6ce.

 

    Ještě během průjezdu Prahou nás stihl docela vydatný déšť, který ale neměl dlouhého trvání. Schovali jsme se proto na benzínce a chvilku jsme počkali. Silnice osychaly poměrně rychle a tak jsme se brzo vydali dál. Mířili jsme na letiště do Mimoně a tak jsme nevynechali ani úsek Liběchov Dubá, kde sice byl docela provoz, co se aut týká, nicméně motorkářů tam zas tak moc nebylo, zřejmě díky brzké odpolední hodině.
    Multistrada šla do zatáček docela pěkně, jen musím říct, že mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na zadní madlo. Jela jsem s batohem na zádech, tak mi při držení trošku překážel, ale dalo se na to zvyknout vcelku bez problémů. Vzhledem k tomu, že jsem předchozí víkend strávila na tandemu R1, připadala jsem si nyní pohodlně jako v křesílku. Ale jelikož s Kubou jsem jela na motorce poprvé a neznala jsem jeho styl jízdy, občas jsem mu ťukala svojí helmou do jeho (čímž se mu omlouvám a doufám, že jsem mu tu jeho moc neodřela). Docela znatelný rozdíl na Multistradě, který jsem pocítila, je obtékání vzduchu. Vzhledem k tomu, že jsem jako spolujezdec za posledních několik let zvyklá zejména na kapotované motorky, na Mutlistradě mi hlava lítala docela slušně už nad 150km/h. (Uznávám, že dost velkou roli hraje i to, že jsem je mi moje helma už poněkud velká, jak se vymačkala…)
    Hned po příjezdu na letiště se prohnala přeháňka. Všichni jsme se schovali do dodávky, kde za všeobecného veselí kluci navzájem kritizovali a hodnotili, jak kdo jezdí. Nad některými hláškami jsme se fakt bavila, bohužel si je nepamatuji.     Nejprve se fotili nějaké statické fotky ER-6ky a Monstra. Bavilo mě pozorovat kluky, jak pracovali. Kuba ležel zalehnutý v nejrůznějších polohách na zemi, zatímco někdo jiný vždy otáčel motorky do správných úhlů podle pokynů. Dělaly se fotky každé motorky zvlášť i obou strojů dohromady. Na strojích mezitím dosychaly poslední kapky od deště.

    Pak už se přešlo i na fotky akčnější, kdy kluci jezdili po zadním a občas i po předním. Parádní podívaná. Úžasný bylo i to, když jsme nasedli do dodávky. Jeden člověk řídil, druhý seděl vedle s kamerou, za předníma sedačkami na zemi ležel Kuba (a někdy tam zas seděl David), já držela boční dveře, aby se nezavíraly. Dodávka se rozjela po ploše a vedle ní různě řádili kluci na strojích a předváděly nejrůznější kousky. Ačkoliv jsem fotky z akce zatím neviděla, už teď je mi jasné, že se tam najdou opravdu úžasné snímky. I záběry z kamer budou určitě stát za to.
    Fotilo a točilo se nejrůznějším způsobem a nejrůznější věci. Kluci kroužili, kličkovali, dělali ksichtíky a pózy a čas ubíhal neuvěřitelně rychle. Kuba předváděl parádní jízdu po zadním (většinou na Versysu), ze které budou určitě také parádní fotky. Točilo se i ze střechy dodávky a fotilo se ze všech možných (i nemožných) pohledů a poloh. Později přišly na řadu ještě další statické fotky, všech 4 strojů najednou, dvojice Versys – Multistrada i každého z těchto strojů zvlášť. Nechyběly ani momentky z focení, například Kuba, který se válel na zemi s foťákem (to se někdo má, když při práci leží a akorát říká ostatním, jak mají co dělat, zatímco on jen občas zmáčkne čudlík).
    Ve volnějších chvílích kluci zkoušeli na motorkách nejrůznější věci. David poctivě trénoval na Monstrovi a snažil se dát to až na kolínko, což se mu po chvíli tréninku skutečně dařilo.
    A ačkoliv všichni kluci poctivě makali, aby odvedli co nejlepší práci, při celé akci nechyběl smích a zábava.
    Když bylo vše nafocené a natočené, neodolala jsem a nechala jsem se ještě povozit od Kuby po zadním. Ačkoliv to nebylo poprvé, co jsme takhle jela, určitě jsem zažila svou nejdelší jízdu po zadním. Kuba nejprve jen testoval, jak to půjde ve dvou a jestli se udržím, takže Versyse zvedl jen trošku a na krátko, pak přidal a nakonec z toho byla krásně dlouhá jízda po zadním. Náklon zezadu neodhadnu, ale myslím, že nejmenší určitě nebyl. Je to fascinující zážitek, když jedete po zadním, vlastně ani nevíte, jak jste vysoko, jak rychle jedete, kam jedete a kde je horizont nebo kde je konec plochy. Ale poté, co Kuba předtím předváděl, jsem věřila, že mě pak zase bezpečně vrátí na zem a parádně jsem si to užívala. Stejně jako pár driftíků, které předvedl.
    Bohužel čas ubíhal rychle a i práce byla hotová, takže už nastal čas odjezdu. Cestu zpátky jsme s Kubou absolvovali na Versysu. Držení i sedlo bylo hrozně pohodlné, jelo se mi krásně. Versys podle mě brzdil o poznání lépe než Multistrada. Jediné, co mi na něm malinko vadilo, bylo, že mi trošku klouzaly nohy ze stupaček. Ale fakt jen trošku.
    Velký dík za celou akci patří zejména Kubovi, který mi umožnil se toho zúčastnit, ale i všem ostatním, díky kterým jsem si den parádně užívala a bavila jsem se. Doufám, že budu mít brzy možnost být zase u dalšího focení. Těším se, až uvidím fotky. A těšit se na ně mohou i všichni ostatní, kteří noviny kupují, jelikož některé fotky se určitě objeví v nějakých dalších číslech. Ještě jednou velký dík všem z redakce ČMN, kteří se akce účastnili. Byla to jednoduše NÁDHERA.  

 

 

                                                                        Mája
 

Fotky: Kuba a David 

 Ve větším jsou fotky k dispozici ve fotogalerii.

Komentáře (0)Add Comment
Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy