Otevřít panel přihlášení
sdílej
Cestování


Mongol Rally
Napsal uživatel Fanouš    Čtvrtek, 09 Červenec 2009 05:37   

 

mongol_rally
 
 
Co je vlastně zač ta Mongol rallye?
 
Tato akce je v tuzemsku skoro neznámá, ale pomalu se dostává v podvědomí menších i větších skupin lidí, zvaných „šílenci“ či po našem „dobrodruzi“. Já se Vás teď pokusím s touto bláznivou akcí trochu obeznámit.
 
Princip je jednoduchý, dostat se automobilem z Anglického Goodwoodu až do hlavního města Mongolska tedy Ulaanbaataru. Zní to jednoduše? Věřte tomu, že tak jednoduché to není. Cesta měří zhruba 15 000 km a má několik jednoduchých pravidel:
 
  • Každý sám za sebe - The On Your Own Rule
Každý účastník akce svým podpisem stvrzuje, že přebírá plnou odpovědnost za své činy a pobyt na území cizích států. Tohle není školní výlet, ani rally Paříž – Dakar, žádna doprovodná auta, žádná podpora pořadatelů, kontrolní body nic takového. Prostě každý jede dle vlastního uvážení a pokračuje podle svých vědomostí a schopností. Nejede ti auto? Oprav si ho! Neumíš to? Tak kup kolo, nebo klidně koně a prostě pokračuj ! Tvůj problém, tvůj život, tvoje motivace !

  •  Sbírka pro charitu - The Charity Money Rule
Toto je ta lepší část celého projektu. Akce vznikla na podporu třech celosvětových charitativních organizaci. Každá posádka musí uhradit minimálně 1000 liber na charitu. Vzhledem k tomu, že v roce 2009 startuje 300 posádek je minimální výtěžek z akce 300 tis liber. No a to už je slušná sumička, nemyslíte?

  • Pravidlo jednoho Litru - The 1 Litre (ish) Rule
Pořád si říkáte, že na této cestě nic není? Prostě vezmu svůj klimatizovaný terénní vůz a vyrazím? Omyl? Tahle jízda má další šílené pravidlo ! Ano, objem motoru automobilu je litován na 1.0 litr (pro padavky byl pro ročník 2009 zvednut limit na 1.2 litru – což se nás netýká) Terénních aut o objem 1 litru je dost málo, takže většina účastníků zvládá úskalí trati v běžných silničních „mini“ vozech. Velmi oblíbené byly Anglické Mini Coopery tedy mini vozítko Mr. Beana

  • Pravidlo 10ti let - The 10 years Young Rule
A opět charita. Všechny posádky mají možnost své vozidlo v Ulaanbaataru vydražit a peníze darovat na charitu. Jelikož pořadatelé nechtějí z Mongolska dělat vrakoviště, zavedli pravidlo 10 let. Stáří automobilu v roce 2009 tedy smí být maximálně 10 let. Samozřejmě se svým miláčkem se můžete vydat i na cestu zpět, ostatně kreativitě se meze nekladou, ale za naši posádku jsme se rozhodli věnovat na charitu i vozidlo.
 
 
Pro účastníky neexistuje žádná předem vytyčená trasa, každý si ji volí svojí a v jejím výběru není nijak omezen.
 V zásadě existuji tři cesty: horem, středem a spodem. Horem míněno trajektem do Skandinávie a odtamtud dále přes Rusko až do Mongolska. Druhou alternativou je střed, tedy Evropa, Ukrajina následně Rusko a … vždyť už dál víte☺ Poslední cesta, cesta nejzajímavější, nejkrásnější, nejnebezpečnější, nej…. no a hlavně cesta naše, je spodem. Zhruba vypadá takto: Londýn->ČR->Turecko->Ázerbájdžán->Kazachstán->       Rusko->Mongolsko Toto je opravdu velmi zjednodušený výčet zemí, které by jsme chtěli procestovat. Ve skutečnosti by jsme na naší cestě měli projet zhruba 20 zemí. A to už je slušná porce!  Naši kompletní a prozatím finální trasu najdete na mapce.
 
  
 
Pořád mluvím o nás a našich plánech, asi by bylo dobře říci, kdo jsme a proč to vlastně děláme.
 
Takže o nás:
Náš tým se jmenuje Monkeynuts (v překladu burské oříšky). Posádku tvoří dva dobrodruzi, jeden z nich jsem já, tedy František, a druhý můj bývalý spolupracovník, Aqib z Londýnské pobočky jedné nejmenované firmy. O Mongolrally jsem se dozvěděl až od Aqiba a byl to zlom v mém životě. Nad půllitrem zlatavého moku, případně e-mailem a telefonicky (jelikož Aqib žije v Londýně a já v Praze) jsme pomalu začali spřádat plány na největší dobrodružství našeho života.
 
 
 Posádka: Fanda
Jméno: František Gregor
Datum narození: 23.2.1983
Bydliště: momentálně Praha
Povolání: IT specialista
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Narodil jsem se v městě Nymburk a většinu svého dosavadního života pobýval v úžasném městečku Lysá nad Labem. Momentálně, hlavně kvůli práci žiji v Praze. Pracuji stejně jako můj co-pilot Aqib v oblasti IT, takže veškeré naše problémy bude nejspíše řešit Ctrl+Alt+Delete jelikož nic jiného nám s našimi vědomostmi v oblasti oprav automobilů stejně nezbude .
 
Mezi mé zájmy patří motocykly, focení, snowboarding, počítače, nové technologie, cestování, párty a život vůbec. Ze sportu pak ještě běh a rekreačně fitness, ping pong, plavání. Preferuji spíše rockovější muziku a myslím, že jsem dost flegmatik. Možná se to bude na cestě hodit, kdo ví?
 
 

AqibJméno: Aqib Naseem

Datum narození: 03.02.1982
Bydliště: London
Povolání: IT senior analyst
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozn.: Jelikož Aqib nemluví česky pokusím se o přeložení jeho popisu ☺
 
Jsem 26 letý, okouzlený světem. Momentálně pracuji v oblasti IT a to na pozici senior analyst. Jako nadšený fotograf se pokouším svým bystrým okem spojit fotografický moment s dokonalou technickou stránkou fotografie. Společně bychom chtěli získat tolik prostředků, kolik bude jen možné na podporu organizace Christina Noble Childrens Foundation Limited.
 
Děti jsou přímo závislé na svém dospělém okolí, které by jim mělo poskytnout lásku, podporu, výchovu, stejně tak jako základní výživu pro vývoj. Nedokázal bych si představit okolní svět bez rodičů nebo situaci, ve které bych musel bojovat sám za sebe už v tak útlém věku.
 
 swift
Come and get your NUTS!!!
 
 
Naše kára
 
 
Výrobce: Suzuki
Model: Swift
Rok výroby: 2001
Typ: Hatchback 3 dv.
Objem motoru: 1.0
Sériová Suzuki Swift, připravená na dobrodružství.
Žádné silnice, žádné obavy.
 
 
 
 
 
 
 
Vize
 
To nejkrásnější na celé akci je to, že vítězem se stává každý, respektive každý, kdo se dokáže nějak dopravit do cíle. A hlavně to, že se najde tolik dobrodruhů, kteří jsou ochotni věnovat čas a nasadit své životy pro tak prospěšnou věc, jakou je právě charitativní podpora.
Jak jste si jistě všimli, už v úvodu jsem naznačoval, že auto vydražíme a necháme v Mongolsku. No nebojte se, já se Vám vrátím J V Ulaanbaataru nasedneme na transibiřskou magistrálu odkud pojedeme přibližně 6 dní do Moskvy. Odsud už mám zakoupenou letenku na cestu do Prahy,. Jediné v co doufám je, že ty Běloruské aerolinky se kterými mám letět nekrachnou dřív než Skyeurope :D
 
Plán cesty
mapa_cesty
 
 
 
 
 
 
 
Takže odjezd se nám pomalu blíží, já stále ještě bojuji s vízy, čemuž nepomohla ani skutečnost, že v tuto chvíli mam už tři cestovní pasy.
 
Pokud by jste se chtěli o akci dozvědět více, koukněte na oficiální stránky:
 
Případně naší teamovou stránku:
 
No a kdyby jste věděli o někom, kdo by nám chtěl přispět na konto námi zvolené charitativní organizace, bude víc než vítán na adrese:
 
Firmám I jednotlivcům nabízíme za jejich štědrost volné reklamní plochy na autě a spoustu fotek z úžasných míst naší planety J
 
 
Start je už 18.7. ve 14:00, takže držte palce ať dojezdem, přežijeme a hlavně Užijeme :D

 

Došlé sms od Fandy:
18.7.  9:57:
Cus, ted jsme v Britanii, v kempu goodwood. Ve 2 hodiny je oficialni start. Zatim je to vsechno pohodicka, zadnej stres, ale uvidime co bude dal


20.7. 20:53
Cus, tak zitra by jsme meli byt na prime ve zpravach jinak jsme jeste v republice. Ted jedem na party do Klatov a zitra budem delat nejake upravy na aute, tak sem na to zvedavej
 

 
Motovýlet Jizerské Hory 2.5.09
Napsal uživatel Meggy    Pondělí, 04 Květen 2009 18:14   

Pro neúčast nezrušeno!!!!!

2.5.2009

Jak jste se tu mohli dočíst před pár dny, bylo vyhlášeno opakování loňského motovýletu do Jizerek s návštěvou Thermica Rally Lužické hory v Hrádku nad Nisou. Vzhledem k posunutí letošního termínu rally jsem si nebyla jistá, zda tento výlet vůbec budeme letos opakovat. Ale Rondo si pořád mlel svou, že prostě jet musíme, tak mi to tedy nedalo a řekla  jsem "no dobře, tak zase pojedeme";o))

Později jsem si tedy svým rozhodnutím nebyla moc jistá, protože letošní čáry byly poněkud náročnější..;o)) Navíc mě opět začala trápit alergie (jj, pyl a prach to je moje) a tak nějak jsem celkově nebyla ve své kůži. Narozdíl od loňského výletu, kdy nás z Chrástu od benzínky vyjíždělo 9 motorek krom Ronda a jeho Lůcy letos nikdo jiný účast nepotvrdil. Což nám zase usnadnilo to, že poslední konečné rozhodnutí mohlo padnout až v sobotu ráno. Jelikož alergie se dala po zabrání léků na ústup, poslala jsem Rondovi sms "Tak já pojedu".

V 10 hod. ráno jse tedy čekala na smluveném místě a i když trošku se zpožděním, ale nakonec přece dorazili Rondo a Lůca.

Vyrazili jsme tedy předem smluvenou trasou. Z Chrástu jsme nabrali směr Mělník a Kokořínsko. Musím tedy říct, že cesta přes Kokořínsko byla po zimě ještě stále o něco horší než loni, ale s trochou opatrnosti a klidu se dalo na tom písku co byl v několika zatáčkách i "nevymáznout" ;o)) Co se týkalo opatrnosti pro mě to platilo dvojnásob, protože jsem měla čerstvě přezutou zadní pneu a Báwo mělo občas tendenci chovat se jak supermoto;o)) Jelikož nám cesta přes Kokořínsko trvala docela dlouho (potkali jsme pár brzd v plechovkách) tak jsme si stejně jako loni dali pauzu, na motorkářům známé benzínce v Dubé.

Odtamtud jsme jeli stejnou trasou jako minule. Takže z Dubé dál přes Mimoň, Jablonné v Podještědí do Hrádku nad Nisou. V Hrádku nad Nisou jsme zastavili opět u benzínky na krátké občerstvení a domluvení se co a jak.. K Našemu nemilému zjištění RZ (rychlostní zkoušku) v Hrádku n/N přestěhovali na jiné místo a ani nám to nevycházelo časově.. Nedalo se nic dělat.. Ale přeci se nenecháme o soutěžní vozy ošidit.. a tak jsme se jeli podívat alespoň do servisní zóny ;o)) Tu jsme našli vcelku snadno.

K vidění bylo kde co a kde kdo ;o)) Vzduch byl provoněný spáleným benzínem a plně syntetickým olejem.. (joo to bych mohla čuchat celé dny..). Nakonec i nám bylo přáno a i když jsme neměli možnost podívat se na RZ tak jsme alespoň přihlíželi tomu, kdy mechanici měli 11 min. u soutěžního vozu škoda octavia Vladimíra Bergera  na to, aby odmontovali lyžinu (u závodních vozů ze spoda kryje motor, převodovku, olejovou vanu apod. proti proražení), vypustili olej z převodovky, znovu ho nalili a opět namontovali lyžinu apod., aby mohl tento vůz pokračovat v závodu. U tohoto soutěžního vozu bohužel došlo k tomu, že se ulomil zub v předvodovce a tak chtěli tímto posupem docílit toho, aby se úlomek dostal i s olejem ven a nenadělal v převodovce ještě větší neplechu. Bohužel zub z převodovky se vyplavit nepodařilo a tak museli doufat, že i přesto tato posádka spatří cílovou rampu (happy end se konal a do cíle dojeli). Pokud se Vám zdá 11 minut jako spousta času.. nenechte se zmást a zkuste si to ;o)) Kdo už převodový olej měnil tak ví o čem je řeč..;o) 

Když jsme se prošli po servisu a Rondo si nafotil dostatek dámských pozadí tak jsme se rozhodli pokračovat v naší cestě do Jizerských hor. Vzali jsme to přes Liberec, kde jsme se na chvíli přibrzdili za Cwokem a pak jsme se už konečně vydali směr Hrabětice v Jizerských horách, kam jsme se těšili na Arniku a oběd ;o)) Na Arnice jsme se nějak rozseděli a čas pokročil.. Takže hurá na motorky a jedeme zas dál.. Teda ne, že bychom byli s tim odjezdem tak akční.. ;o) 

Přes Josefův Důl a Albrechtice v Jizerských horách jsme to vzali známou moto - trasou a to do zatáček v Železném Brodě..;o)) Klasicky jsem uvolnila cestu rychlejšímu Rondovi, který je slušně vychovaný a tak na mě s Lůcou a Hornym čekali dole u benzínky ;o)) Nejdřív Rondo dělal héérečku a měl snahu se nechat přemlouvat, ale nakonec než jsme s Lůcou mrkly okem, tankvak letěl z Hornyho směrem dolů k zemi a Rondo s Hornym směrem vzhůru do zatáček ;o))

Když se spokojený Rondo vrátil opět za námi, dohodli jsme se, že z časových důvodů (to je ale slovní spojení co?) najedeme v Turnově na dálnici a cestu zpět si dáme teda trapně tamtudy ;o)) Na sobotu a prodloužený víkend byl tedy dost velký provoz, ale jeli jsme fakt v klídku.. V Brandýse n/L jsme sjeli z dálnice, u benzínky jsme vyhodnotili výlet velice kladně a každý jsme si jeli po svém, protože jsme měli ještě své povinnosti ;o))

Za tento den jsem najela 280 km, bylo krásně a teplo, zajela jsem si novou pneu, vrátila se domů vcelku.. Co víc si přát?;o))

Meggy

Foto v článku: Meggy a Rondo

Odkaz na fotky od Ronda

Fotky ode mě budou, až mi začne fungovat rajče anebo až budu mít čas je vložit sem, díky za pochopení ;o))

ps: tuto středu se chystám až do neděle na motovýlet na Slovensko, když vše dobře dopadne, tak tu příší týden najdete článek o této cestě ;o))

 

 
Kostarika - Costa Rica
Napsal uživatel Petr Kralik - www.nonstopphoto.com    Středa, 11 Únor 2009 08:08   
thumb_nd21989.jpg
 
Alpy 2007
Napsal uživatel Méďa - Dangeorus Riders Vlašim    Pátek, 13 Červen 2008 08:57   

ALPY 2007

Myšlenka vyrazit letos do Alp vznikla už někdy na Jaře,a přestože to zpočátku vypadalo,že nás pojede až dost, skutečnost byla jako vždy jiná...
 
S Čezetou do města Tuaregů
Napsal uživatel Vojta Hlásný    Pátek, 30 Květen 2008 10:19   

 S Čezetou do města Tuaregů

Z Na cestu dlouhou 13 000 km jsme se vydali z Býště 14.7.2008. První zastávkou jsou Holice, babička pro nás má na cestu buchty. Ve 20:39 vyjíždíme z Holic na východ. Kdesi v dálce, na samém konci světa, nás očekává legendární dálnovýchodní přístav Vladivostok.
 
Typický zimní den
Napsal uživatel Dave    Pátek, 08 Únor 2008 23:23   
thumb_dsc01105.jpgDnešní den pro mne nebyl moc typický, ne počasím, ale tím, že mám "zimní" dovolenou. Ne, že by se mělo stát něco zvláštního, nebo mě psychicky zatížila volba prezidenta, fakz mi to žíly netrhá, stejně to neovlivním. Ale... Už měsíc plánuji, jak pojedeme na hory, ale že bych během dovolené, kterou budu trávit částečně na horách, jezdil i na motorce :-D ?
 
Dnešní zimní odpoledne...
Napsal uživatel Markétka    Pátek, 25 Leden 2008 14:56   

Dnešní zimní odpoledne... 

Koukám z okna a je to paráda. Sluníčko svítí, silnice vypadají suše…CHCI JEZDIT! Hned bych se jela projet… Jenomže jaksi… nemůžu. Ach jo… Žofie není doma, takže jí vytáhnout nemůžu, a navíc mi dneska teprve sundali sádru z ruky, tak ji musím nejprve trošku rozhýbat, než s ní budu tahat za plyn…

          

 


Strana 1 z 4