Otevřít panel přihlášení
sdílej
Mongol Rally
Napsal uživatel Fanouš    Čtvrtek, 09 Červenec 2009 05:37   

 

mongol_rally
 
 
Co je vlastně zač ta Mongol rallye?
 
Tato akce je v tuzemsku skoro neznámá, ale pomalu se dostává v podvědomí menších i větších skupin lidí, zvaných „šílenci“ či po našem „dobrodruzi“. Já se Vás teď pokusím s touto bláznivou akcí trochu obeznámit.
 
Princip je jednoduchý, dostat se automobilem z Anglického Goodwoodu až do hlavního města Mongolska tedy Ulaanbaataru. Zní to jednoduše? Věřte tomu, že tak jednoduché to není. Cesta měří zhruba 15 000 km a má několik jednoduchých pravidel:
 
  • Každý sám za sebe - The On Your Own Rule
Každý účastník akce svým podpisem stvrzuje, že přebírá plnou odpovědnost za své činy a pobyt na území cizích států. Tohle není školní výlet, ani rally Paříž – Dakar, žádna doprovodná auta, žádná podpora pořadatelů, kontrolní body nic takového. Prostě každý jede dle vlastního uvážení a pokračuje podle svých vědomostí a schopností. Nejede ti auto? Oprav si ho! Neumíš to? Tak kup kolo, nebo klidně koně a prostě pokračuj ! Tvůj problém, tvůj život, tvoje motivace !

  •  Sbírka pro charitu - The Charity Money Rule
Toto je ta lepší část celého projektu. Akce vznikla na podporu třech celosvětových charitativních organizaci. Každá posádka musí uhradit minimálně 1000 liber na charitu. Vzhledem k tomu, že v roce 2009 startuje 300 posádek je minimální výtěžek z akce 300 tis liber. No a to už je slušná sumička, nemyslíte?

  • Pravidlo jednoho Litru - The 1 Litre (ish) Rule
Pořád si říkáte, že na této cestě nic není? Prostě vezmu svůj klimatizovaný terénní vůz a vyrazím? Omyl? Tahle jízda má další šílené pravidlo ! Ano, objem motoru automobilu je litován na 1.0 litr (pro padavky byl pro ročník 2009 zvednut limit na 1.2 litru – což se nás netýká) Terénních aut o objem 1 litru je dost málo, takže většina účastníků zvládá úskalí trati v běžných silničních „mini“ vozech. Velmi oblíbené byly Anglické Mini Coopery tedy mini vozítko Mr. Beana

  • Pravidlo 10ti let - The 10 years Young Rule
A opět charita. Všechny posádky mají možnost své vozidlo v Ulaanbaataru vydražit a peníze darovat na charitu. Jelikož pořadatelé nechtějí z Mongolska dělat vrakoviště, zavedli pravidlo 10 let. Stáří automobilu v roce 2009 tedy smí být maximálně 10 let. Samozřejmě se svým miláčkem se můžete vydat i na cestu zpět, ostatně kreativitě se meze nekladou, ale za naši posádku jsme se rozhodli věnovat na charitu i vozidlo.
 
 
Pro účastníky neexistuje žádná předem vytyčená trasa, každý si ji volí svojí a v jejím výběru není nijak omezen.
 V zásadě existuji tři cesty: horem, středem a spodem. Horem míněno trajektem do Skandinávie a odtamtud dále přes Rusko až do Mongolska. Druhou alternativou je střed, tedy Evropa, Ukrajina následně Rusko a … vždyť už dál víte☺ Poslední cesta, cesta nejzajímavější, nejkrásnější, nejnebezpečnější, nej…. no a hlavně cesta naše, je spodem. Zhruba vypadá takto: Londýn->ČR->Turecko->Ázerbájdžán->Kazachstán->       Rusko->Mongolsko Toto je opravdu velmi zjednodušený výčet zemí, které by jsme chtěli procestovat. Ve skutečnosti by jsme na naší cestě měli projet zhruba 20 zemí. A to už je slušná porce!  Naši kompletní a prozatím finální trasu najdete na mapce.
 
  
 
Pořád mluvím o nás a našich plánech, asi by bylo dobře říci, kdo jsme a proč to vlastně děláme.
 
Takže o nás:
Náš tým se jmenuje Monkeynuts (v překladu burské oříšky). Posádku tvoří dva dobrodruzi, jeden z nich jsem já, tedy František, a druhý můj bývalý spolupracovník, Aqib z Londýnské pobočky jedné nejmenované firmy. O Mongolrally jsem se dozvěděl až od Aqiba a byl to zlom v mém životě. Nad půllitrem zlatavého moku, případně e-mailem a telefonicky (jelikož Aqib žije v Londýně a já v Praze) jsme pomalu začali spřádat plány na největší dobrodružství našeho života.
 
 
 Posádka: Fanda
Jméno: František Gregor
Datum narození: 23.2.1983
Bydliště: momentálně Praha
Povolání: IT specialista
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Narodil jsem se v městě Nymburk a většinu svého dosavadního života pobýval v úžasném městečku Lysá nad Labem. Momentálně, hlavně kvůli práci žiji v Praze. Pracuji stejně jako můj co-pilot Aqib v oblasti IT, takže veškeré naše problémy bude nejspíše řešit Ctrl+Alt+Delete jelikož nic jiného nám s našimi vědomostmi v oblasti oprav automobilů stejně nezbude .
 
Mezi mé zájmy patří motocykly, focení, snowboarding, počítače, nové technologie, cestování, párty a život vůbec. Ze sportu pak ještě běh a rekreačně fitness, ping pong, plavání. Preferuji spíše rockovější muziku a myslím, že jsem dost flegmatik. Možná se to bude na cestě hodit, kdo ví?
 
 

AqibJméno: Aqib Naseem

Datum narození: 03.02.1982
Bydliště: London
Povolání: IT senior analyst
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozn.: Jelikož Aqib nemluví česky pokusím se o přeložení jeho popisu ☺
 
Jsem 26 letý, okouzlený světem. Momentálně pracuji v oblasti IT a to na pozici senior analyst. Jako nadšený fotograf se pokouším svým bystrým okem spojit fotografický moment s dokonalou technickou stránkou fotografie. Společně bychom chtěli získat tolik prostředků, kolik bude jen možné na podporu organizace Christina Noble Childrens Foundation Limited.
 
Děti jsou přímo závislé na svém dospělém okolí, které by jim mělo poskytnout lásku, podporu, výchovu, stejně tak jako základní výživu pro vývoj. Nedokázal bych si představit okolní svět bez rodičů nebo situaci, ve které bych musel bojovat sám za sebe už v tak útlém věku.
 
 swift
Come and get your NUTS!!!
 
 
Naše kára
 
 
Výrobce: Suzuki
Model: Swift
Rok výroby: 2001
Typ: Hatchback 3 dv.
Objem motoru: 1.0
Sériová Suzuki Swift, připravená na dobrodružství.
Žádné silnice, žádné obavy.
 
 
 
 
 
 
 
Vize
 
To nejkrásnější na celé akci je to, že vítězem se stává každý, respektive každý, kdo se dokáže nějak dopravit do cíle. A hlavně to, že se najde tolik dobrodruhů, kteří jsou ochotni věnovat čas a nasadit své životy pro tak prospěšnou věc, jakou je právě charitativní podpora.
Jak jste si jistě všimli, už v úvodu jsem naznačoval, že auto vydražíme a necháme v Mongolsku. No nebojte se, já se Vám vrátím J V Ulaanbaataru nasedneme na transibiřskou magistrálu odkud pojedeme přibližně 6 dní do Moskvy. Odsud už mám zakoupenou letenku na cestu do Prahy,. Jediné v co doufám je, že ty Běloruské aerolinky se kterými mám letět nekrachnou dřív než Skyeurope :D
 
Plán cesty
mapa_cesty
 
 
 
 
 
 
 
Takže odjezd se nám pomalu blíží, já stále ještě bojuji s vízy, čemuž nepomohla ani skutečnost, že v tuto chvíli mam už tři cestovní pasy.
 
Pokud by jste se chtěli o akci dozvědět více, koukněte na oficiální stránky:
 
Případně naší teamovou stránku:
 
No a kdyby jste věděli o někom, kdo by nám chtěl přispět na konto námi zvolené charitativní organizace, bude víc než vítán na adrese:
 
Firmám I jednotlivcům nabízíme za jejich štědrost volné reklamní plochy na autě a spoustu fotek z úžasných míst naší planety J
 
 
Start je už 18.7. ve 14:00, takže držte palce ať dojezdem, přežijeme a hlavně Užijeme :D

 

Došlé sms od Fandy:
18.7.  9:57:
Cus, ted jsme v Britanii, v kempu goodwood. Ve 2 hodiny je oficialni start. Zatim je to vsechno pohodicka, zadnej stres, ale uvidime co bude dal


20.7. 20:53
Cus, tak zitra by jsme meli byt na prime ve zpravach jinak jsme jeste v republice. Ted jedem na party do Klatov a zitra budem delat nejake upravy na aute, tak sem na to zvedavej
 

Komentáře (62)Add Comment
LuKo
LuKo
červenec 10, 2009
194.149.122.58
Hlasy: +0
...

Jak uz jsem psal. Drzim palce a preju stastnou cestu tam i zpatky.
BTW. uz mas Fando vsechna viza ?

0
Loboo
červenec 10, 2009
85.160.18.246
Hlasy: +0
Viza

Zdar vsem,

dnes sem se konecne dovolal do Vidne na ambasadu Uzbekistanu. Pan se nechal obmekcit a slibil, ze jeste dnes pas posle. Pak uz mi chybi jen Azerbajdzan v Praze, tak snad se to povede smilies/wink.gif

Šejk
Tomáš Peterka
červenec 11, 2009
88.103.25.178
Hlasy: +0
...

Hoši skvělej počin, držim palce a hodně štěstí ať vás nepotkaj žádný trampoty aby ste mohli pořídit spousty skvělejch fotek pro nás co z jakejchkoliv důvodů zůstanou doma.

Tak šťastmou cestu smilies/wink.gif

0
Loboo
červenec 15, 2009
80.83.158.135
Hlasy: +0
...

Tak Viza jsou hotova smilies/cool.gif

LuKo
LuKo
červenec 15, 2009
194.149.122.58
Hlasy: +0
...

no to si mel fakt o fous smilies/smiley.gif

Mája
Markétka
červenec 16, 2009
82.202.107.140
Hlasy: +0
...

Moc držíme palce, aby to celé klaplo a hlavně ses nám v pořádku vrátil. Teď budu mít připomínku typickou pro starostlivé rodiče, ale neodpustím si ji. Koukej se nám aspoň občas ozvat, že žiješ... A hlavně se nám koukej vrátit, budeš nám tu chybět smilies/wink.gif

0
fff
červenec 17, 2009
90.176.70.194
Hlasy: +0
go go

Držím palečky a šťastnou cestu i návrat.
František "GoodmanCzech"

BednyS
Bednys
červenec 17, 2009
213.168.185.21
Hlasy: +0
...

Uzijte si to chlapci. Jo Fando pozdavuj Bin Ladina smilies/grin.gif

0
Luca
červenec 17, 2009
68.44.13.87
Hlasy: +0
...

Fando,odkaz mi poslala Helca,tak drzim palce,tesim se az se shledame,ja zahnivam v americkem kapitalismusmilies/wink.gifLuca Hlobilka.

admin
Administrator
červenec 21, 2009
85.160.99.25
Hlasy: +0
sms

Ahoja, tak postupně doplňuji zprávy od Fanouše. vzhledem k tomu, že je teď v čechách, tak mu zavolám.

0
Frantisek
červenec 22, 2009
160.218.73.26
Hlasy: +0
...

Ahoj vsem, tak pro dnesek jsem naposledy v Lyse, jeste jsme pridelavali off road kryti na vanu a prevodovku, pak pripevnit zahradku a zitra uz vyrazime smer madarsko. Jinak co se tyka reportaze, mela byt dnes ve zpravach. Udajne nebyla, tak nevim co je spatne, kazdoapadne s Martinem Krpacem jsme to natocili skvele smilies/smiley.gif

Dekuju za podporu a pokusim se dat zase vedet

F.

0
Frantisek
červenec 24, 2009
195.56.209.153
Hlasy: +0
...

Ahoj vsem,

posilam pozdrav z Madarska, jsme u jednoho kamarada (kolega) stara se o nas primo skvele, myslim ze za pul dne jsem pribral vic nez 2 kila smilies/smiley.gif

Dneska odpolko razime smer Rumonsko smilies/cheesy.gif

admin
Administrator
červenec 24, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
uveze vás?

2 kila? Fanóšu, s rozvahou, aby vás ještě swištík vyvezl na kopec...
Držíme palce, ať se cesta daří a napiš, kolik máte za sebou kilometrů a jak vám terén-swišť šlape.

Mája
Markétka
červenec 26, 2009
82.202.107.140
Hlasy: +0
...

Tak jak se vede na další cestě? Doufám, že slibně pokračujete... smilies/smiley.gif

0
rodina Františka
červenec 27, 2009
160.218.73.28
Hlasy: +0
...

Synku,žasnu jakou máš podporu na těchto stránkách,snažím se být hrdina,ale nějak se mi dušička svírá a to jsi ještě v civilizaci(dle ranní zprávy Bulharsko). Kluci dejte na sebe fakt bacha a modlím se,abyste už byli doma. Máme tě rádi,máma,táta,Terez,Monty...smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif

Mája
Markétka
červenec 27, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

Jojo, určitě to není jednoduché mít někoho z rodiny takhle daleko. Ale je to kluk šikovná a určitě se neztratí... Navíc dobře ví, že se už teď těšíme na fotky a na vyprávění, takže se nám musí v pořádku vrátit... smilies/smiley.gif

0
Frantisek
srpen 01, 2009
88.249.70.121
Hlasy: +0
...

Ahoj vsem. Dekuju za podporu a zaroven posılam pozdrav z Turecke internetove kavarny. Dave na FB sem dal dalsi fotky,tak jestli se ti chce tak je klıdne prekopci i nekam k tobe.

Hele a umite tohle? çşğğıüğüöşlölmlççççç ğşşşççşç smilies/smiley.gif

Mejte se fajn

P.S.: Zatim sem jeste na mobilu, tak klidne ı piste. Kdyz bude volna chvile tak mozna i odpovim.

Tak çaj

F.

Mája
Markétka
srpen 01, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
Další zprávy od Fandy1

Ahojky, tak tlumočím další sms, kterou nám Fanda dnes poslal poté, co jsme mu napsali... :
"Cus bus, uz jsem si skoro rikal ze mi nejde telefon, par dni neprisla zadna sms :-) Situace se ma asi tak, sme treti den v Turecku. Z Istanbulu jsme dojeli na jizni pobrezi, mesto Alanya a ted se stredem vracime zase zpatky na severni pobrezi, za dva dny by jsme meli byt v Gruzii.

Mája
Markétka
srpen 01, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
Další zprávy od Fandy2

Turecko je nadherne, hlavne mimo turisticke destinace, lidi pratelsky a I kdyz neumej rec, porad se vyptavaji, kam to jedem a tak. Auto zatim slape bez problemu. Hledam nejakou internetovou kavarnu, zkusim hodit par fotek na facebook. Snad to dneska vyjde..."

Jinak facebook se opravdu podaril, je tam videjko (odkaz na zpravy)a fotky tak kdo chcete, tak se jukněte... smilies/smiley.gif

admin
Dave
srpen 01, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
Fotky na facebooku

Fanouš se v Turecku připojil a nahrál na web fotky a my je okamžitě dali do naší fotogalerie, aby je mohli vidět i nepřihlášení.
album

0
rodina Františka
srpen 02, 2009
160.218.73.9
Hlasy: +0
...

Doufám Fando,že jsi nezapoměl na Grand bazaru (Istanbul) pozdravovat známého Terezky ve zlatém butiku.
Fotky skvělé.Je vidět, že i jinde ve světě je krásná krajina která stojí za to vidět.Nějak nám začíná synek zarůstat.Vypadá to,že na konci bude jako ten obchodník z posledních zaslaných fotek.
Nevíme zda jste někdo viděl reportáž na Primě?Nám se to nepodařilo ani v archívu vyhledat.Napsali jsme do Primy tak snad odpovědí.
Synku máme tě rádi a ostatní díky za podporu.
Pište,pište. smilies/grin.gifsmilies/wink.gif

0
rodina Františka
srpen 04, 2009
212.96.169.163
Hlasy: +0
...

dnešní ranní zprávička (2.25hod.)
Tak jsme konečně zastavili,stojíme na parkovišti asi 320km od hranice s Gruzií.Trošku se prospíme v autě a ráno pokracujem.Zatím vše v pohodě,tak uvidíme jak dál.Mějte se fajne.

At se daří a je vše v pohodě

Mája
Markétka
srpen 04, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

Fanda se dnes snažil připojit v internetové kavárně a dodat další fotky, bohužužel se mu tam nepodařilo připojit foťák, tak musíme počkat na jindy... Ale určitě se dočkáme...

0
Frantisek
srpen 05, 2009
85.117.46.47
Hlasy: +0
cast 1/2

Ahoj vsem z Gruzijskeho Tiblisi. Na Facebook jsem pridal dalsi fotky, Dave je urcite brzy hodi i sem. To je ta dobra zprava mame internet. Horsi zprava je, ze vcera se nam uplne rozsypala zahradka na aute. Taky aby ne, jeli jsme prez stokilometru nejakou horskou cestou. Dostali jsme se az nad mraky, ale bylo uz asi 11 vecer tak jsem nefotil.

0
Frantisek
srpen 05, 2009
85.117.46.47
Hlasy: +0
cast 2/2

No to hlavni je, ze cesta postradala asfalt, byla sama dira, cestou jsme prebrodili nekolik rek a malem zapadli. Nedivim se ze to zahradka nevydrzela smilies/smiley.gif. Zatim jsme ji provizorne zpevnili a nechame nekde svarit jinou. Dnes budem jeste nekde kolem Tiblisi a zitra mirime do hor u Hranic z azerbajdzanem.
Tady je link na reportaz TV Prima:
http://www.iprima.cz/index.php/plain_site/content/view/full/101131/(name/date
je to 21min 10sec.
Jo taky sme na dnesek spali v hotelu, nadhera.
Mejte se fajn

F.

Mája
Markétka
srpen 05, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

Teda, dokonce hotel, jo? Tak to už si dopřáváte luxus... Byl za 90 EURO za noc? :-D

Mája
Markétka
srpen 05, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
Další fotky

Tak jsem přehrála do alba další fotky, co Fanda nechával na facebooku, tak se můžete juknout...

FOTKY

0
rodina Františka
srpen 07, 2009
194.212.92.204
Hlasy: +0
...

Konečně další zprávička od Fandy,právě dorazila (15.45).
Vše zatím v pohodě,večer jsme dorazili do Azerbajdzanu.Trosku komplikace,dalinam jen 3 denní transit visum pro auto.Zahrádku mame svařenou skoro celou novou a je přivařená přímo na střechu tak snad vydrží.Zravím.

No když to půjde takto dál, tak tam přijedou v tanku.

Mája
Markétka
srpen 07, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

Tak hlavně aby ten tank byl pojízdný... :-D Jsou to šikulové, je vidět, že si umí poradit... A ten, kdo to auto bude mít po nich, tak bude mít aspoň pořádně bytelný stroj... smilies/grin.gif

0
Dave
srpen 08, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
další sms od Fandy

čus, teď jsme v Baku - Azerbajdžán.
Odsud jedeme trajektem do Turkmenistánu (Kaspické moře). Azerbajdžán je policejní stát a jsou to pěkný ku... Jejich oblíbená hláška je ukaž peněženku, takže jedna posádka zaplatila 150€ a ani neví za co. Já jsem to měl prozíravě za 1 dolar, jelikož mě chytli nepřipoutanýho.
Dneska tady musíme přenocovat, jelikož chlapík co prodává lístky už spí a nechce se mu vstávat, jinak by jsme chytli trajekt ještě dnes. Taky tu jsou další posádky, jedny španělé tu jsou už od pondělka a každý den jim říkají, že zítra už trajekt do kazachstánu pojede. Nejlepší na tom je, že auto už mají proclený, takže s ním nemůžou odjet.
No zábava smilies/smiley.gif tak zatím čus.

admin
admin
srpen 09, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
sms z 8.8. 17:00

Ahoj, posílám pozdrav z trajektu. Už jsme asi hodinu na moři. Cesta by měla trvat asi 18 hodin. Máme vlastní kajutu, ale vypadá to tady jak v chatce pionýrského tábora. Vsechno je zastaralé, poničené, klasika. Lístek pro dva a auto jsme po nekolika hodinách dohadování usmlouval na 350 dolarů + dalsí 20 za neco, bůh ví co, kazdopádně chtěli 40. Celkem je to asi o 170víc než jsme čekali. každopádně jde to i bez hádání, např Španělskáposádka to měla za 500. Množí se požadavky, abych se oholil, můžu říct, že samotného mě to štve, ale zařekl jsem se, že se nebudu holit celou dobu, tak snad to vydržím.
Čeká nás Turkmenistán a to je taky země plná úplatků, tak uvidíme. Konečně uvidím poušť a velbloudy, kteří se procházejí venku po silnici jak krávy v Gruzii.

admin
admin
srpen 09, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
sms z dnešního rána - 8:00

Na dohled už jsou Turkmenské břehy. Jsem zvědavej co nás tam čeká. Podle informací se tam musí platit úplně za všechno. Odměnou nám budiž benzín za cenu 40 haléřů na litr.

0
rodina Františka
srpen 09, 2009
160.218.73.24
Hlasy: +0
sms od Fandy-dnes v 13 hodin

Ahoj zatim vše ok,jen trčíme od rána před Turkmenistánem. Nikdo neví na jak dlouho. Tak snad nás pustí dovnitř brzy. Teď je to 24 hodin,co sme vyjeli.

Mája
Mája
srpen 10, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

Tak doufejme, že už se pánům podařilo v jejich cestě pokročit...

Petulka
Petulka
srpen 10, 2009
213.168.185.21
Hlasy: +0
...

teda hoši obdivuju vás, já bych na todle asi neměla nervy smilies/smiley.gif

Mája
Mája
srpen 10, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
"Nové" zprávy od Fanouše

Tak tady máme další zprávu od Fanouše, kterou dnes posílal Davovi.

"Zdar, rak pro zmenu jeste stale trcime na trajektu. Nejhorsi na tom je, ze breh je fakt na dohled. Je to tady takovy maly vezeni a zatim to nevypada ze dnes vyplujem. Snad zitra, doufam. Tohle je asi posledni zprava, dochazi baterka a nabijecka je v aute. Tam se sice dostat da, ale chtej uplatek. Cus"

V tuto chvíli už je Fanda bez telefonu, respektive ho má vybitý, psala jsem mu, ale už to nebylo ani doručené... Tak doufejme, že pánové se brzo dostanou na břeh a taky že se jim bude dařit lépe... smilies/grin.gif

Až budeme mít nějaké novinky, tak dáme zase vědět...

Fando a Agibe, držíme palce... Držte se, jste fakt borci.

0
rodina Františka
srpen 11, 2009
212.96.169.163
Hlasy: +0
...

konečně pohyb sms dnes ráno v 6.30hod.

tak už konečně míříme do přístavu.Teď už jen zbývá doufat že nás moc nezbrzdi celníci a ze nás neoberou o moc peněz.Potkali jsme tady jednoho fajn chlapíka,slíbil že nám pomůže s výměnou peněz protože kurzy na černém trhu jsou o 50% lepší než normálně.Tak uvidíme.Pozdrav všem.

Hurá,hurá!! Teď ještě doufat aby ten prima človíček nebyl vykuk a peníze pravé.A pak nabrat tu správnou rychlost a směr.Rozhýbat ztuhlá kolečka čekáním a bez problémů pokračovat.
Držíme palečky.

Mája
Mája
srpen 12, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

No hurá, aspoň, že se pánové hýbou...

Mája
Mája
srpen 12, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
Další zprávy od Fandy

Teď dorazil Dave a dal mi na přepsání zprávy, co mu posílal Fanda:
11.srpna 7:20
Zdar, tak dneska rano nas vpustili do pristavu. Ted cekame na palube az nam otevrou dvere. Pak nas ceka boj s celniky o prachy a vymenit nejake valuty. Jeden clovek nasm slibil pomoc s vymenou. Tak snad to pujde rychle.

Takže to je skoro totéž, co psal i domů...smilies/smiley.gif

Mája
Mája
srpen 12, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

No udajny duvod byl, ze se cekalo, az se zvedne hladina a prestane foukat vitr. To je aspon oficialni vyjadreni. Kazdopadne vzhledem k tomu, ze nemaji zadny jizdni rad, tak to nikoho ani netrapi. Jj holt trosku jina zeme. Benzin radeji pasovat nebudu, traduje se ze pocitaji obrovske poplatky za kazdy dovezeny i vyvezeny litr. To vse snad brzo zjistime. Avsak co umrel prezident Turkmenbasi tak by situace mohla byt lepsi :-)

(Bohužel nevím přesně, co Dave Fanoušovi psal, abych věděla, na co přesně odepisoval, ale vytušit se to z toho dá ;-))

Mája
Mája
srpen 12, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

11. srpna
16:04
Ahooj. Tak uz jsme asi hodku na ceste Turkmenistanem. Pocatecni znechuceni vystridala Euforie z okolniho sveta. Jen pro predstavu na hranicich jsme nechali zhriba 350 dolaru. Za to jsme dostali 4 denní tranzit vizum a zaplacene silnicni taxy a taky ztracene pul dne, jelikoz jsme behali od okynka k okynku a platili a platili a...Kazdopand nastvani mi vynahradila okolni krajina, kolem sou jen hory, pisek, pustina. Uz jsme potkali prvni velbloudy u silnice, prvni "pisecnou bouri" nebylo videt dal nez 3 metry atd. S benzinem to tak radostne neni, ale porad se to da. Platili jsme 5 dolaru za 20 litru, teda cca 4,50 Kč/litr. Hezky den

0
rodina Františka
srpen 12, 2009
160.218.73.24
Hlasy: +0
další zprávička od Fandy ve 21.50

Ahoj zatím vše v pohodě. Jsme v Askabatu. Zítra míříme do pouště a pak Uzbekistán. Zdravim,Fanda

Tak ať se dařísmilies/wink.gif

0
rodina Františka
srpen 13, 2009
160.218.73.24
Hlasy: +0
a ještě jedna zprávička ráno 6.50

Zatím stíháme podle plánu,dneska tedy nocování v poušti a zítra už Uzbekistan.Problém bude se signalem,tady v Askabatu je,ale mimo moc ne,takze kdybych se neozyval,tak bohuzel proto že není signal.V Mongolsku by sme měli být někdy po 1.září.Pak týden v Mongolsku,4 dny vlakem, 2 dny v Moskvě a 17.9. odlet domů. Zdravím.

Držíme palečky a hodně štěstí! smilies/smiley.gif

0
rodina Františka
srpen 15, 2009
160.218.73.24
Hlasy: +0
od Fanyho v 11.40hodin

Cesta probíhá zatím hladce. V Turkmenistánu nebyl signál,ale v Uzbekistánu už docela je. Vracíme se od Aralského jezera a směřujeme někam do středozemí,asi město Chiva. Tak uvidíme,jak to půjde.

Kluci zloběj,vůbec se nedržej namalovaný čáry na mapě a jezdí si křížem krážem všude možněsmilies/shocked.gifsmilies/shocked.gif

admin
admin
srpen 16, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
sms z 12.8.

Ahoj, dnes jsme úspěšně dorazili do Askabatu, aneb město šíleného turkmenbasiho. To se nedá popsat, to se musí vidět smilies/smiley.gif. Taky jsme se trošku rozšoupli a po včerejším kempingu jsme v 4* hotelu. Bohužel jsme nesehnali nic levnějšího. Večer by jsme měli jít na pivko s pár lidmi z USA, kteří tu jsou na dobrovolné misi, většinou učí angličtinu. Zítra jedem do pouště Karakus. Chtěli by jsme vidět plynové krátery a strávit noc v poušti. Příručka říká, že tarantule, černé vdovy, štíři a kobry se vyskytují jen málokdy, tak uvidíme. Pak už pokračujeme dál přes poušť do Uzbekystánu. Je úžasné, jakje každá země úplně jiná.

admin
admin
srpen 16, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
sms z 15.8.

Zdar, tak máme za sebou spaní v poušti, které se nám trošku zvrtlo, jelikož jsme tam potkali partu svářečů plynovodu, kteří tampřijeli za prací z ruského uralu. Přišel jsem asi v nepravou chvíli, jelikož zrovna svačili vodku, pak už si to moc nepamatuju. Každopádně nám sehnali ráno Ural, který nás dovezl do pouště, aby jsme viděli Inferno, tedy obrovský kráter, ve kterém už 50 let hoří plyn. Pak přesun do Uzbekistánu, na hranicích pes a vsechno ven, jinak pohoda. Večer jsem kempoval na dně Aralského jezera, hladina je však nyní vzdálena 10sitky km. Dnes směřujeme od Aralu asi do města Chiva. Mějte se fajn.

0
rodina Františka
srpen 18, 2009
160.218.73.24
Hlasy: +0
sms z 18.08. ve 4.51hod

Jsme v Tadžikistánu.Jeli jsme se podívat na 7jezer,cestou jsme 3x zapadli,naštěstí za námi jeli nějaký místní a pokaždé nás vytáhli.Zdravím.

No hlavně že nesvačili vodku a pamatuje si tosmilies/grin.gif

0
rodina Františka
srpen 18, 2009
160.218.73.24
Hlasy: +0
ještě jedna 18.8.09 v 18.08hod

Teď jsme konečně zastavili na spánek.Jel jsem 100km přes hory nějakou stezkou,všechno v autě máme zaprášený,no síla. Zdravím

Přejeme klidnou noc a úspěšné další cestování plné zážitků.smilies/wink.gif

0
rodina Františka
srpen 21, 2009
160.218.73.7
Hlasy: +0
zpráva dnes 19.05

ahoj,chtěl jsem napsat,ale na pamíru nebyl signál.Ted jsme překročili hranice Kyrgyzstánu a hledáme místo na spaní.2 dny jsme kempovali ve 3tis m a ráno nám nebylo uplně dobře z převýšení.Ted když jsme jeli dolu tak hustě sněžilo.Jinak casový posun je 4 hod.Auto zatím funguje a vše se zdá být v pohodě.Všem se omlouvám že jsem neodepsal,ale jak říkám,nebyl signál.Pozdravuji.

0
rodina Františka
srpen 23, 2009
160.218.73.7
Hlasy: +0
zpráva od Fanyho, dnes v 6:30 ráno

Ahoj,telefon mám zaplý pořád,ale vyplé zvonění,takže zprávy čtu většinou až večer a vzbuzení nehrozí. V horách bylo až -5,takže se mi pára ve stanu měnila v led a všechno bylo omrzlé. Teď už klesáme,tak se pomalu otepluje. Už nás čeká jen Kazachstán,Rusko a Mongolsko,takže za chvíli jsem doma. Hrozně to letí. Auto v pohodě,párkrát jsme zapadli a pořád trošku klepou ventily. Občas není jiný benzín než 80 oktanu. Mějte se fajn a pozdravuju.

0
rodina Františka
srpen 26, 2009
160.218.73.25
Hlasy: +0
zpráva dnešní v 16.35

Ahoj,vse stale v pohodě.Dneska jsem byl chvili na internetu a nahral nějaké fotky.Tak snad je Dave hodí na "jednu stopu".ˇasový posuv je momentálně 5hod.
Jídla máme ještě spoustu (zásoby z domova),na vaření není moc čas,takže občas jíme v "restauracích" a pod.Jinak musím zaklepat,ale je to celkově pohoda,všechny země pomalu dospívají a chápou turismus jako přínos,takže až na drobné vyjímky je to ok.Ať počasí doma vydrží co nejdéle abych se vrátil do teploučka.
Zdravím

0
rodina Františka
srpen 29, 2009
160.218.73.9
Hlasy: +0
dnes v 9.31 hodin

Ahoj,tak jsme asi 150km od ruské hranice. Ještě nevíme kam přesně pojedem, chtěl bych do Omsku,ale je to asi 1500km zajížďka,krom toho nemáme mapy Ruska. Jinak vše ok. Vše jde podle plánu. Včera jsme dokonce potkali další účastníky. Pozdravuju

0
rodina Františka
srpen 30, 2009
160.218.73.9
Hlasy: +0
dnes v 5.36 hodin

Ahoj už jsme v Rusku. Dorazili jsme včera večer,poté co jsme strávili celý den na hranicích. Nemáme mapy,tak to bude zajímavé. Zdravím a mějte se fajn

Mája
Mája
srpen 30, 2009
82.202.107.140
Hlasy: +0
sms z 30.8. 19:08

Jj tady v pohodě, jen jsme vcera meli drobne trable s lokalnimi, ale jinak pohodicka. Tady je 7 minut po pulnici, takze cas jit spat . Tak zatim smilies/smiley.gif

Jak je vidět, zatím se pánové drží hodně statečně... A ještě chvilka a budeme je, doufám, mít v pořádku zpátky...

0
rodina Františka
září 03, 2009
160.218.73.19
Hlasy: +0
dnes v 17.32 hodin

Ahoj,už jsme druhý den v Mongolsku. Jeden den jsme spali na hranici,jelikož nás nechtěli pustit dál kvůli nějakým taxám za auto. Dnes ráno jsem vylezl ze stanu a venku byly 2cm sněhu. Taky nám vypadl tlumič na zadním kole a urazili jsme nějakou plastovou trubičku k filtru benzínu. Taky jsme 2* zapadli. Poměrně náročný den. Je tu málokde signál,projedem civilizací,ale než stihnu odepsat,tak je signál pryč. Jinak vše ok. Skyeurope se mě netykaji,letím s běloruskými aerolinkami. Ulaanbataar je asi 600km daleko,ale nejsou tu cesty,tak kdo ví,jak dlouho pojedeme. Pozdravuju a mějte se fajn.

0
rodina Františka
září 06, 2009
160.218.73.19
Hlasy: +0
dnes ráno v 9.06 hodin

Ahoj. Máme trošku problém s autem. Za dnešek jsme ujeli asi 10 km. Teď míříme do většího města,snad nám budou schopni pomoci. Ahoj a zdravim.

Mája
Mája
září 09, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
Zpráva z facebooku z 9.9.

Ahoj vsem, tak od vcera jsme v Ulanbaataaru. Auto to prez drobne obtize zvladlo smilies/smiley.gif Ted uz si jen uzivame. Ceka nas 5 dni vlakem do Moskvy a pak domu....

0
rodina Františka
září 10, 2009
212.96.169.163
Hlasy: +0
konečně cíl - 10.9.09. 2.38hod.

ahoj,již si užívame trochu toho komfortu.Lístky máme zjištěné a jdem je dneska koupit.Auto jsme ještě nepředali,dáme jim ho buď dnes nebo zítra ráno a pak at si s ním dělají co chtějí.Každopádně jsem rád že dojelo,chvíli to vypadalo že končíme.Dneska jdeme na bazar,chceme zkusit prodat nejaké věci,tak semzvědavej jak to půjde.Mějte se fajn.Zdravím

0
rodina Františka
září 13, 2009
160.218.73.19
Hlasy: +0
zpráva ze 12.09. 8.00hod.

ahoj,jsme ve vlaku,máme za sebou první noc.Teď míříme do Irkutsku.Všechno v pohodě.Zdravím.

0
rodina Františka
září 15, 2009
160.218.73.19
Hlasy: +0
dnes v 14.33

Ahoj,tak už jsme dorazili do Moskvy. Našli jsme náš hotel a čekáme na majitelku až nás ubytuje. Všechno vypadá v pohodě,tak snad. Mějte se fajn

Mája
Mája
září 25, 2009
85.70.224.22
Hlasy: +0
...

Jejda, tak koukám, že nám tady chybí nějaké další zprávy... František úspěšně zvádnul pobyt v Moskvě, v den odletu zaspal a musel platit poplatek za late check-in do letadla, ale nakonec zdárně nasedl a doletěl zpátky do ČR. Teda ještě musel dokoupit jedno vízum, ale jinak v pohodě...

Zkrátka kluci jsou fakt borci!!!!

0
WEBERCorinne32
říjen 20, 2010
91.201.66.6
Hlasy: +0
answer this topic

People deserve very good life and personal loans or just consolidation loan can make it better. Because freedom is grounded on money state.

Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy