Otevřít panel přihlášení
sdílej
Motovýlet Jizerské Hory 2.5.09
Napsal uživatel Meggy    Pondělí, 04 Květen 2009 18:14   

Pro neúčast nezrušeno!!!!!

2.5.2009

Jak jste se tu mohli dočíst před pár dny, bylo vyhlášeno opakování loňského motovýletu do Jizerek s návštěvou Thermica Rally Lužické hory v Hrádku nad Nisou. Vzhledem k posunutí letošního termínu rally jsem si nebyla jistá, zda tento výlet vůbec budeme letos opakovat. Ale Rondo si pořád mlel svou, že prostě jet musíme, tak mi to tedy nedalo a řekla  jsem "no dobře, tak zase pojedeme";o))

Později jsem si tedy svým rozhodnutím nebyla moc jistá, protože letošní čáry byly poněkud náročnější..;o)) Navíc mě opět začala trápit alergie (jj, pyl a prach to je moje) a tak nějak jsem celkově nebyla ve své kůži. Narozdíl od loňského výletu, kdy nás z Chrástu od benzínky vyjíždělo 9 motorek krom Ronda a jeho Lůcy letos nikdo jiný účast nepotvrdil. Což nám zase usnadnilo to, že poslední konečné rozhodnutí mohlo padnout až v sobotu ráno. Jelikož alergie se dala po zabrání léků na ústup, poslala jsem Rondovi sms "Tak já pojedu".

V 10 hod. ráno jse tedy čekala na smluveném místě a i když trošku se zpožděním, ale nakonec přece dorazili Rondo a Lůca.

Vyrazili jsme tedy předem smluvenou trasou. Z Chrástu jsme nabrali směr Mělník a Kokořínsko. Musím tedy říct, že cesta přes Kokořínsko byla po zimě ještě stále o něco horší než loni, ale s trochou opatrnosti a klidu se dalo na tom písku co byl v několika zatáčkách i "nevymáznout" ;o)) Co se týkalo opatrnosti pro mě to platilo dvojnásob, protože jsem měla čerstvě přezutou zadní pneu a Báwo mělo občas tendenci chovat se jak supermoto;o)) Jelikož nám cesta přes Kokořínsko trvala docela dlouho (potkali jsme pár brzd v plechovkách) tak jsme si stejně jako loni dali pauzu, na motorkářům známé benzínce v Dubé.

Odtamtud jsme jeli stejnou trasou jako minule. Takže z Dubé dál přes Mimoň, Jablonné v Podještědí do Hrádku nad Nisou. V Hrádku nad Nisou jsme zastavili opět u benzínky na krátké občerstvení a domluvení se co a jak.. K Našemu nemilému zjištění RZ (rychlostní zkoušku) v Hrádku n/N přestěhovali na jiné místo a ani nám to nevycházelo časově.. Nedalo se nic dělat.. Ale přeci se nenecháme o soutěžní vozy ošidit.. a tak jsme se jeli podívat alespoň do servisní zóny ;o)) Tu jsme našli vcelku snadno.

K vidění bylo kde co a kde kdo ;o)) Vzduch byl provoněný spáleným benzínem a plně syntetickým olejem.. (joo to bych mohla čuchat celé dny..). Nakonec i nám bylo přáno a i když jsme neměli možnost podívat se na RZ tak jsme alespoň přihlíželi tomu, kdy mechanici měli 11 min. u soutěžního vozu škoda octavia Vladimíra Bergera  na to, aby odmontovali lyžinu (u závodních vozů ze spoda kryje motor, převodovku, olejovou vanu apod. proti proražení), vypustili olej z převodovky, znovu ho nalili a opět namontovali lyžinu apod., aby mohl tento vůz pokračovat v závodu. U tohoto soutěžního vozu bohužel došlo k tomu, že se ulomil zub v předvodovce a tak chtěli tímto posupem docílit toho, aby se úlomek dostal i s olejem ven a nenadělal v převodovce ještě větší neplechu. Bohužel zub z převodovky se vyplavit nepodařilo a tak museli doufat, že i přesto tato posádka spatří cílovou rampu (happy end se konal a do cíle dojeli). Pokud se Vám zdá 11 minut jako spousta času.. nenechte se zmást a zkuste si to ;o)) Kdo už převodový olej měnil tak ví o čem je řeč..;o) 

Když jsme se prošli po servisu a Rondo si nafotil dostatek dámských pozadí tak jsme se rozhodli pokračovat v naší cestě do Jizerských hor. Vzali jsme to přes Liberec, kde jsme se na chvíli přibrzdili za Cwokem a pak jsme se už konečně vydali směr Hrabětice v Jizerských horách, kam jsme se těšili na Arniku a oběd ;o)) Na Arnice jsme se nějak rozseděli a čas pokročil.. Takže hurá na motorky a jedeme zas dál.. Teda ne, že bychom byli s tim odjezdem tak akční.. ;o) 

Přes Josefův Důl a Albrechtice v Jizerských horách jsme to vzali známou moto - trasou a to do zatáček v Železném Brodě..;o)) Klasicky jsem uvolnila cestu rychlejšímu Rondovi, který je slušně vychovaný a tak na mě s Lůcou a Hornym čekali dole u benzínky ;o)) Nejdřív Rondo dělal héérečku a měl snahu se nechat přemlouvat, ale nakonec než jsme s Lůcou mrkly okem, tankvak letěl z Hornyho směrem dolů k zemi a Rondo s Hornym směrem vzhůru do zatáček ;o))

Když se spokojený Rondo vrátil opět za námi, dohodli jsme se, že z časových důvodů (to je ale slovní spojení co?) najedeme v Turnově na dálnici a cestu zpět si dáme teda trapně tamtudy ;o)) Na sobotu a prodloužený víkend byl tedy dost velký provoz, ale jeli jsme fakt v klídku.. V Brandýse n/L jsme sjeli z dálnice, u benzínky jsme vyhodnotili výlet velice kladně a každý jsme si jeli po svém, protože jsme měli ještě své povinnosti ;o))

Za tento den jsem najela 280 km, bylo krásně a teplo, zajela jsem si novou pneu, vrátila se domů vcelku.. Co víc si přát?;o))

Meggy

Foto v článku: Meggy a Rondo

Odkaz na fotky od Ronda

Fotky ode mě budou, až mi začne fungovat rajče anebo až budu mít čas je vložit sem, díky za pochopení ;o))

ps: tuto středu se chystám až do neděle na motovýlet na Slovensko, když vše dobře dopadne, tak tu příší týden najdete článek o této cestě ;o))

 

Komentáře (4)Add Comment
Mája
Markétka
květen 16, 2009
82.202.107.140
Hlasy: +0
...

Jsem ráda, že jste si letošní výlet užili i za nás, co jsme bohužel nemohli. Loni to bylo super a já doufám, že za rok se to uskuteční opět a že tentokrát pojedeme i my... smilies/wink.gif

0
nike air max 2009
srpen 06, 2011
61.154.131.230
Hlasy: +0
nike air max 2009

These accents make the very cool and stylish. It nike air max 2009 is not a item of sneaker in addition to off-white top. If you are not losing sales of the welfare of Air Jordan, a great opportunity, low-cost trunner Q4 Michael Jordan,Nike Air Max 2011, and offers discounts on our website, all of the Nike shoes on sale is entirely free shipping, but the most important onett we ensure that good quality! In reality, if you knew that nike air max 2011 sale this is a different shoe will appear in these days, so you might think double about all the adverse comments it has received.

0
Cheap Nike Shoes
září 03, 2011
27.159.233.177
Hlasy: +0
http://mtb-blog.cz

GOOD FOR US THANK YOU!

0
fake watches for men
červenec 28, 2013
115.196.89.204
Hlasy: +0
replica rolex

best replica watches copy tag heuer watches online replica watches under 100

Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy