Otevřít panel přihlášení
sdílej
Kozákov - místo nevšedních zážitků
Napsal uživatel Dave    Pátek, 28 Březen 2008 09:18   
Kozákov - místo nevšedních zážitků
thumb_dsc06905.jpgDívám se z okna a přemýšlím, kam dnes vyrazíme. Nebe je modré a tak mne napadá rozhledna na nejvyšším "kopci" Českého ráje. Vyrážíme na Kozákov. Cesta do Turnova nám příliš nevšedních zážitků nepřináší, avšak od Turnova se asfaltka krásně klikatí a my si suché zatáčky užíváme plnými doušky...
 
 
thumb_dsc06904.jpgJsme pod Kozákovem a odbočujeme na silničku, která nás vyvede až na samý vrchol. Silnice je úzká, ale pokrytá novým asfaltem, který nechce pustit vaší motorku ze stopy a fantasticky se klikatí směrem k cíli. Chvílemi vyzívá k nebezpečným kouskům, ale bacha, ať se nepotkáte tváří v tvář s jiným motorkářem, který si užívá zatáčky stejným způsobem.
Jako motorkář jsem přijel na Kozákov s jediným cílem, poznat úžasný výhled na Český ráj, Krkonoše, České středohoří, Jizerské, Lužické a Orlické hory. Rozhledna mi tento pohled umožňuje, ale doporučuji návštěvu v bezmračném počasí.
thumb_dsc06911.jpgVrchol Kozákova si také oblíbili paraglidisti, kterými se to tu za dobrého počasí jen hemží. V nedalékém lomu si můžete s trochou štěstí najít polodrahokam. Rád se na Kozákov brzy vrátím, jelikož mne baví focení, kterého si v přítomnosti paraglidistů plně užívám. Pokud by mne jednou bavilo makro, zdejší flóra nabízí také mnoho.
 thumb_dsc06907.jpg
Komentáře (0)Add Comment
Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy