Otevřít panel přihlášení
sdílej
Typický zimní den
Napsal uživatel Dave    Pátek, 08 Únor 2008 23:23   
thumb_dsc01105.jpgDnešní den pro mne nebyl moc typický, ne počasím, ale tím, že mám "zimní" dovolenou. Ne, že by se mělo stát něco zvláštního, nebo mě psychicky zatížila volba prezidenta, fakz mi to žíly netrhá, stejně to neovlivním. Ale... Už měsíc plánuji, jak pojedeme na hory, ale že bych během dovolené, kterou budu trávit částečně na horách, jezdil i na motorce :-D ?
Ráno jsem se probudil do slunného dne a tak mne hned napadlo, že bych se rád provětral v jedné stopě. VeFeRka je na sezónu připravená a baterku jsem ani už po servisu neodpojoval. Napsal jsem Katovi a doufal, že se brzy přihlásí na icq, abychom se dohodli. Celé dopoledne jsem zasvětil přípravě zahájení sezóny a mezi tím se nebe pomalu zatahovalo, ale to mne neodradilo a když mi Kat napsal, dohodli jsme se na druhou hodinu. Kat má mít připravenou trasu okolo 50ti km. Sraz máme naplánovaný na benzínku v Lysé. Tankovat nemusím a tak s Májou jedeme na poslední chvíli, ale ještě musíme jet domů a vyzvednout zapomenuté doklady a lékárnu. Říkám si, jestli nás potkaj policajti, buď se usmějí a pojedou dál, nebo nás zastaví a budou nás zkoušet, co jsme všechno po zimě odhodili do garáže, nebo zapomněli. No, radši se na ně připravím, ať nám tu zimní krémovačku nepo... .
Tak jo, na benzínce jsme se dohodli, že projížďku povedu sám, Kat trasu nemá. Sázím na osvědčenou trasu Poděbrady > TPCA > Žehuň > Poděbrady > Lysá. Silničky jsou pěkně suché a veferka se ráda nechává poklápět do zatáček, je to prefektní pocit, když cítíte, jak vás síla žene kupředu. S každou pěkně projetou zatáčkou se pocity umocňují a vy chcete víc a víc. Bohužel, na silnicích nejsem sám, jsou tu stále ty čtyřkolé oplechované potvory, které brání plynulé motorkářské jízdě...
První zastávku dáváme v Poděbradech na náměstí. To jest takovým klasickým poutním místem motorkářů, ale hlavně v sezóně. Jsme trochu zmrzlí z těch krásných 9 stupňů, něco teplého by bodlo, mám chuť na zmrzlinu... Jedna zahrádka u restaurace je otevřená, tak tam usedáme a ještě netušíme, že za pár minut objevíme novou motorkářskou skupinu. Kat si objednává u číšníka kávu a sifón a já a Mája si dáváme horkou čokoládu. Nikam nespěcháme, času dost, tak diskutujeme a v tu chvíli mne to napadlo. Jasně, kam nás zatřídit. Tak koukám na Kata a je to jasné, je to kaférejsr a my, a to je ta nová skupina, my jsme čokorejsři. Přišel moment, kdy se musí skupiny motorkářů rozšířit o jednu novou. :-D Po zaplacení se s námi loučí servírka, v soukromém životě také ledviňáček, a přeje nám šťastnou cestu. Necháváme chvíli zahřát motory a vyrážíme k TPCA, už se fakt těším a doufám, že tam po sobě zemědělci uklidili. Během chvilky už vyjíždíme z Velkého Oseku a ručičky se rychle přehupují přes publikovatelná čísla. Cesta k TPCA je kraťoučká a tak pokračujeme na Žehuň. Kdo zná, chápe, jak si silnici užíváme a kdo nezná, ten by si měl rychle najít chvíli a jet se přesvědčit sám, jakou nám tady cestáři připravili silničku. Jedna zatáčka střídá druhouthumb_dsc01107.jpg a pár rovinek pro akceleraci se tady také najde. Silnice je thumb_dsc01106.jpgširoká a do každé zatáčky perfektně vidíme. Tahle rychlá vložka je zakončena serpentýnami, levá, levá ostřejší, pravá a rychlý výjezd na přehlednou rovinku. Za Žehuní na chvíli zastavujeme a já dělám mobilem fotku. Koukám, že Katovi odpadává pravá část klínu pod motorem a trochu se mu peče o svod, halt někde vytrousil šroubeček. Ale neměl jsem se mu na jeho Suzanku dívat, asi bych ho jinak nechal v přesvědčení, že vroubkované profilování zadního kotouče je originální. Ale to bych mu neudělal, jelikož destičky v brzdiči s ním už asi dlouho nejezdí na projížďky a kotouč je ukázkově odepsanej.
thumb_dsc01112.jpgthumb_dsc01111.jpgJedeme už zpět. Za Žehuní ještě jedny serpentýny a pak už nás čekají jen nudné rovinky na Poděbrady. Ty nás vybízí protočit ručičky a tak jsem během chvilky u Vlkova, ale tam si všímám, že se Katovi zasejc škvaří plast o svod, tak ve Vlkově zastavujeme. V nářadí jsem našel stahovací pásku a ta pomáhá nahradit alespoň jeden šroubek  a plast už se nehýbe. Dál radši pojedeme pomaleji, ať Katova suza vydrží do servisu, který je naplánovaný na příští týden. Slunce se pomalu začíná přibližovat obzoru a stupně na teploměru pomalu klesají na 6 stupňů. Jak nám začíná být zima, cesta se začíná prodlužovat a zdá se chvílemi nekonečná. Přijíždíme do místa výjezdu a po chvíli se loučíme. Dnešní den byl fajn a jsem rád, že jsem se svezl. Doma ještě před uklizením dotahuji nový řetěz a veferku přikrývám plachtou. Dnešek byl vydařený. 130 zimních kilometrů se povedlo.
A ještě něco: je to príma zimní dovolená, dnes jsem se svezl na VeFeRce a pozítří se chystám na lyžovačku...
thumb_dsc01109.jpg 
Komentáře (0)Add Comment
Napiš komentář
 
 
menší | větší
 

busy